Нюанси укладання плитки великих розмірів

Плитка і керамограніт великих розмірів із кожним роком стають усе популярнішими. Архітектори та дизайнери все частіше віддають перевагу саме великоформатним виробам: 120 х 120 см і, навіть, 1 х 3 м.

Для укладання плиток великого розміру необхідно використовувати відповідні клейові склади і неухильно дотримуватися технології. Наприклад, для керамограніта і інших матеріалів із нульовим водопоглинанням фахівці рекомендують застосовувати клейові суміші контактного типу. Вони створюють клейову плівку, яка виконує функції адгезиву і деформується при навантаженнях. Важливо, щоб міцність зчеплення таких клейових складів з основою досягала як мінімум 0,5 МПа для внутрішнього укладання і від 1 МПа – для зовнішнього. При цьому, чим більше вага і формат плиток, тим вища повинна бути адгезія клею.

Роботу починають із ретельної підготовки основи. Її вирівнюють і наносять ґрунт. Допустимі відхилення – не більше 2 мм на довжину 2 м.

Керамічні елементи монтують тільки на рівну, чисту і суху основу. Працюють, як правило, удвох, бо плитку розміром 120 х 120 см складно підняти поодинці і покласти на потрібне місце.

Клей наносять зубчастим шпателем, створюючи шар оптимальної товщини. Якщо формат плитки перевищує 30 х 30 см, то рекомендований виробником розмір зубців шпателя для нанесення клею становить 12-15 мм.

Укладання плитки великих розмірів

Поширена думка, що великоформатна плитка і керамограніт не підходять для маленьких приміщень – це міф. На підлозі ванної кімнати великі «кам’яні» елементи виглядають благородно, особливо, якщо вибрати ректифіковану плитку й укласти її безшовним способом. Така підлога буде виглядати як єдине керамічне полотно.

При облицюванні підлоги розчином покривають і основу, і плитку, розподіляючи склад по всій її поверхні. Так званий метод подвійного нанесення допомагає запобігти утворенню пустот під плитками. Інакше у процесі експлуатації керамічний матеріал може тріснути у цих місцях під впливом навантаження.

Після фіксації плитки під неї з усіх боків заводять хомути (встановлюючи їх на відстані 50-75 мм від краю і 150-250 мм один від одного). Потім укладають сусідні плитки. На хомути надягають ковпаки і за допомогою щипців притискають елементи, регулюючи будівельним рівнем їх положення відносно один одного і площини облицювання у цілому. Таким чином, система швидкого укладання дозволяє обійтися без подальших робіт по нівелюванню, запобігає просіданню і зсув плиток у процесі висихання клейового складу. Пластикові елементи підходять для облицювальних робіт як на горизонтальних, так і на вертикальних поверхнях.

Оптимальна товщина клейового шару під керамічне облицювання складає 2-6 мм. Чим більший формат плитки, тим товщим повинен бути шар і тим більшого розміру зубці шпателя.

«Уют» №38-16.09.2021

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *