Ніж з уламка полотна

ніж з полотна

Полотна ножівок для металу ламаються досить часто. Проте зовсім не обов’язково їх викидати. Адже з уламків полотен виходять відмінні різці та ножі для дрібної роботи.

Достатньо частину уламка обмотати шпагатом або ізоляційною стрічкою, а вільний кінець загострити. Можна насадити полотно на дерев’яну ручку-колодку. Працювати з таким ножем набагато зручніше, тільки для цього потрібно зробити в полотні як мінімум два отвори.

Однак просвердлити загартований метал у домашніх умовах не так просто, хоч і можливо. Для цього треба частину полотна відпалити або протравити в насиченому розчині мідного купоросу й кухонної солі. В останньому випадку уламок слід покрити фарбою або пластиліном, чи будь-яким лаком, що швидко висихає.

У місці майбутніх отворів лак зчищають, щоб очищене місце було трохи менше за потрібний отвір. Обробка поверхні триває близько 1,5 год. при температурі розчину близько +50 °C, при цьому із заготовки періодично зчищають осілу мідь. Після цього полотно можна свердлити, насаджувати на колодку, потім обробити тригранним надфілем і загострити. Такі ножі, добре заточені один раз, тримають жало до півроку навіть при активному використанні.

Варіанти ножів з уламків ножівкового полотна з різними лезами.

ніж з полотна

 

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber