Нове в законодавстві: допомога багатодітним

Багатодітна сім'я

Багатодітна сім’я – сім’я, в якій подружжя (чоловік та жінка) перебуває у зареєстрованому шлюбі, разом проживає та виховує трьох і більше дітей, у тому числі кожного з подружжя, або один батько (одна мати), який (яка) проживає разом з трьома і більше дітьми та самостійно їх виховує (до складу багатодітної сім’ї включаються також діти, які навчаються за денною формою навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладах, – до закінчення навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23 років).

Набув чинності наказ Міністерства соціальної політики України № 3605 «Про внесення зміни до форми Заяви про призначення всіх видів соціальної допомоги, компенсацій та пільг», прийнятий із метою організації виплати допомоги на дітей, які виховуються в багатодітних сім’ях.

Доповнено перелік категорій тих, хто має право на отримання соціальних виплат. Відтепер особи можуть подати заяву про призначення допомоги на дітей, які виховуються в багатодітних сім’ях.

Відповідно до постанови Кабміну № 250 «Деякі питання надання соціальної підтримки багатодітним сім’ям» допомогу призначають на третю й кожну наступну дитину з місяця, у якому було подано заяву з усіма необхідними документами, та виплачують щомісяця по місяць досягнення дитиною 6-річного віку включно. Допомога на дитину призначається в розмірі 1700 гривень щомісячно.

Виплати здійснюються через «Укрпошту» або уповноважений державою банк за вибором сім’ї.

Звертаємо увагу, що для громадян, які звернуться в період із квітня по червень 2019 року включно за наданням допомоги на дітей, які виховуються в багатодітних сім’ях, зазначена допомога призначатиметься з 1 квітня 2019 року. Тобто, оформивши й подавши всі документи до завершення червня, ви зможете отримати допомогу відразу за 3 місяці.

Для призначення допомоги до органу соцзахисту населення за умови пред’явлення паспорта громадянина України (паспортного документа іноземця) або іншого документа, що посвідчує особу та підтверджує її спеціальний статус, подається заява одного з батьків, з яким постійно проживає дитина, що складається за формою, затвердженою Мінсоцполітики, та копії таких документів:

  • посвідчення батьків багатодітної сім’ї (з пред’явленням оригіналу) та посвідчення дитини з багатодітної сім’ї (із пред’явленням оригіналу);
  • свідоцтв про народження всіх дітей (з пред’явленням оригіналів).

У разі утворення об’єднаної територіальної громади заяви з необхідними документами для призначення допомоги приймаються уповноваженими особами, що визначені виконавчими органами ради об’єднаної територіальної громади, і передаються відповідним органам соціального захисту населення.

У сільській місцевості прийняття заяв із необхідними документами для призначення допомоги й передачу їх відповідним органам соціального захисту населення здійснюють особи, уповноважені виконавчими комітетами сільських і селищних рад.

Документи, необхідні для призначення допомоги, розглядаються органом соціального захисту населення протягом десяти днів із дня подання заяви з усіма необхідними документами.

Про призначення допомоги чи про відмову в її призначенні із зазначенням причини відмови та порядку оскарження такого рішення орган соціального захисту населення видає чи надсилає заявникові письмове повідомлення протягом 5 днів після прийняття відповідного рішення.

«УЮТ» №27-2019

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *