Нові норми споживання для нарахування субсидій
Субсидії на комуналку виплачуються з урахуванням норм споживання домогосподарством газу, води та електроенергії. Держава виділяє кошти на сім’ю чітко в межах лімітів, а все, що понад норму, має оплачувати сам субсидіант.

На сьогодня середній розмір субсидії становить близько 2000 грн. У Мінсоцполітики розповіли, які норми споживання діють зараз для одержувачів допомоги.
Субсидія на газ. У цьому випадку норма залежить від того, як саме використовується газ. У домогосподарстві може бути лише газова плита, а може й газове опалення – споживання у цих випадках відрізнятиметься.
Компенсації розраховують, виходячи з такого обсягу газу:
- лише газова плита – 3,3 м³ на одну особу на місяць;
- газова плита за відсутності гарячого водопостачання, але без газового водонагрівача – 5,4 куб.;
- газова плита та водонагрівач – 10,5 м³;
- газовий котел опалення – окремий розрахунок за формулою «4 м³ на 1 м² х на коригуючий коефіцієнт (залежить від погоди)».
Субсидія на водопостачання. Ліміти для нарахування субсидії становлять:
- холодна вода за наявності гарячого водопостачання – 2 м³ на особу на місяць;
- холодна вода за відсутності гарячого водопостачання – 3,6 м³;
- гаряча вода – 1,6 м³;
- водовідведення – 3,6 м³.
Субсидія на електроенергію. Норма споживання електроенергії становить 100 кВт/год. на сім’ю з однієї особи. Додатково дається 30 кВт/год. на місяць на кожного наступного члена сім’ї, але не більше 220 кВт/год. у сумі.
Субсидія на утримання житла. Цей показник розраховується виходячи із 35,22 м² на сім’ю з однієї особи. При цьому на кожну додаткову людину додається по 13,65 м². Якщо фактична площа квартири чи будинку більша, доплачувати різницю потрібно з власних коштів.
«Погляд часу» №12-23.03.2023