«Новорічна» алергія

Що таке «Новорічна» алергія розповідає алерголог, пульмонолог, педіатр, кандидат медичних наук та засновниця медичного алергологічного центру B_Health Майя Руселевич. А також про те, як готуватись алергікам до Нового року.

«Новорічна» алергія
Чим небезпечні ялинка, мандарини та затишний плед

«Почнемо з ялинки. Якщо у вас є прояви алергії на рослини, то коли ви принесете натуральну ялинку додому, через контакт із пилком можете отримати алергію. У цьому випадку краще використовувати штучну ялинку.

Є інший момент: якщо у вас алергія на цвіль або пил, то вашій штучній ялинці потрібно «прийняти душ», тому що цілий рік вона збирала на себе пил, і на ній цілком могли утворитися грибки.

Узимку ми любимо кутатися в пледи, що збільшує ризик контакту з пиловим кліщем. Щоб усунути алергію на пил і мінімізувати контакт із пиловим кліщем – пледи, якими ви закутуєтеся, потрібно обробляти при температурі вище 60 °С. Тільки тоді кліщ гине, і ви не реагуватимете на нього у вигляді алергічного риніту, чхання, кон’юнктивіту, кашлю.

Якщо у вас є алергія на цитрусові, підвищена чутливість ШКТ і ви схильні до гістамінової непереносимості, то важливо зменшити концентрацію продуктів, що містять гістамін. Тому що коли ви почнете їсти одночасно цитрусові, шоколад, соління, кетчуп, консервацію, то організм відразу скаже «стоп» і у вас буде проблема зі шлунком, висипання на шкірі і навіть можлива мігрень.

Тому відкриваємо вікна, провітрюємо приміщення, вчасно проводимо вологе прибирання, перемо свої пледи та постільні приналежності, організовуємо ялинці «душ» і миємо раз на тиждень своїх домашніх вихованців, тому що вони також є переносниками пилових кліщів», – повідомила лікар.

«УЮТ» №51-16.12.2021

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *