Нюанси наклеювання шпалер

Нюанси наклеювання шпалер

Поклеїти шпалери можна власноруч, не маючи особливих навичок. Це не дуже складно, щоправда, труднощі можуть виникнути з наклеюванням у внутрішніх кутках.

Передусім треба подбати, щоб кути були рівними. Якщо проблем із цим немає, поверхню перед наклеюванням шпалер протирають жорсткою тканиною та починають роботу.

Якщо ж кути нерівні, на стадії фінішного шпаклювання стін їх слід вирівняти. Це зручно зробити, встановивши у кутку спеціальний пластиковий штукатурний куток (контрашульц) із прикріпленою по краях сіткою, який фіксують вертикально на шпаклювальну суміш. Він покаже зазори, яких потрібно позбутися. Якщо такого кутка немає, кут стіни можна вирівняти шпателем. Після цього слід дочекатись, доки шпаклювальна суміш висохне, та відшліфувати поверхню наждаком.

Утім, найефективніший, однак найдорожчий метод вирівнювання кутів і стін – кріплення гіпсокартону.

Кути не можна обклеювати суцільним полотном шпалер, як стіни. Наклеювання полотен у стик на неідеальних кутах призведе до утворення негарних щілин. До того ж обклеювання кутів суцільною смугою полотна може порушити вертикаль полотнищ, які наклеюватимете згодом. Відтак коли буде наклеєна остання перед кутом смуга шпалер, потрібно відміряти відстань від неї до кута і зробити наступну смугу завширшки більше відміряної відстані на 2-3 см. Потім на це полотнище та на стіну наносять клей. Для кращого зчеплення клею зі стіною кути бажано поґрунтувати. Наносити клей краще пензлем, бо валик допускає пропуски. Завдання це відповідальне, бо в кутках шпалери відстають найчастіше. Якщо все виміряно правильно, полотно зайде на сусідню стіну на 2-3 см. Цей край ретельно прикладають до стіни, притискаючи губкою, особливо на місці повороту. Вирівнюють шпалери в кутку, доки під ними зникнуть порожнини повітря. Якщо натиснете на шпалери в кутку нігтем і вони прорвуться – робота виконана неякісно, бо це означає, що полотно нещільно прилягає до стіни. Наступне полотно шпалер наклеюють внапустку на вузьку смугу попереднього на сусідній стіні. Якщо шпалери тонкі й шва майже не видно, можна так і залишити. Якщо ні – формують шов у стик. Для цього лінійкою і монтажним ножем вертикально роблять розріз по центру напуску. Відрізаний від верхнього полотнища залишок прибирають, а вузьку смугу від нижнього полотна знімають зі стіни, трохи відгорнувши верхню. Потім відгорнутий край треба ще раз змастити клейовим розчином і притиснути до стіни. Так отримаєте ідеальний стик.

При використанні широких полотен шпалер зменшується кількість швів, але ускладнюється робота у кутках. Якщо стіна має суттєве відхилення від вертикалі, краще вибрати шпалери без візерунка або з таким, що не потребує ретельної підгонки. Найбільш ефективно приховують нерівності кутів флізелінові шпалери.

Ольга Кваша, маляр-штукатур

«УЮТ» №51-2019

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber
Теми:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *