Обережно: міни та розтяжки!

У зоні бойових дій завжди залишається велика кількість нерозірваних снарядів, прихованих мін і розтяжок, від яких гинуть або калічиться багато цивільних у наступні роки або навіть десятиріччя після війни. Тож потрібно знати основні правила безпеки.

Обережно: міни та розтяжки!

Передусім необхідно знати, як виглядають міни, які ворог встановлює на нашій території.

Міни натискної дії

Вибухають, коли людина наступає на них, у результаті чого може відірвати ногу або частину ступні. Це ПМН-2 (типова фугасна протипіхотна міна), ПФМ-1 (її ще називають «пелюстка» – особливо небезпечна, бо своєю цікавою формою приваблює дітей), ТМ-62 (протитанкова міна, яка вибухає при наїзді на неї автомобіля або іншої техніки).

Міни у вигляді розтяжки

Тонкої нитки чи металевого дроту, який тягнеться від запалу міни над землею на висоті 10-15 см: ОЗМ-72 (у народі – «жаба», бо перед спрацюванням підстрибує й вибухає; у встановленому вигляді повністю занурена в землю, на поверхні стирчить лише підривник), МОН-50 (міна спрямованої дії, що вражає смертельним потоком уламків у вузькому секторі), ПОМЗ-2 (осколкові міни зразка Другої світової війни), граната Ф-1.

Окремо варто виділити ПОМ-2 і ПОМ-3. Вони зовні схожі. Перша розкидає навколо себе тонкі капронові нитки – коли хтось їх зачіпає, стається вибух.

Друга більш підступна, бо обладнана сейсмодатчиком, який реагує на кроки людини. Обидві мають пристрій самоліквідації, що підриває її через певний час. До таких мін КАТЕГОРИЧНО заборонено наближатися.

«Уют» №19-05.05.2022

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *