Обережно: шахраї!

Шахраї вигадали нову схему обману довірливих громадян. І насамперед від дій пройдисвітів страждають пенсіонери. Як не стати жертвою афери?

«Хочу повернути гроші!»
Хочу повернути гроші

Сценарій обману простий. На вулиці до людей підходять незнайомці й повідомляють, що брали в борг у їхніх дітей чи онуків гроші (зазвичай це невелика сума) і зараз хочуть борг повернути. А потім вмовляють передати борг рідним.

Обман полягає в тому, що шахраї дають довірливим громадянам фальшиву купюру в 500 гривень і просять решту. Таким чином і наживаються на довірливих людях. А у дітей, як виявляється, ніхто грошей у борг не брав.

Іноді такі пройдисвіти можуть навіть по квартирах ходити і такі самі афери провертати.

Сьогодні подібні шахрайські схеми поширені практично в усіх містах України. Єдиний спосіб не спійматися на вудку аферистів – відповідати, що у грошових питаннях вони з вашими дітьми нехай розбираються самотужки. І купюри нікому не міняти – навіть якщо ви заочно знаєте «боржника», але сумніваєтеся в його чесності. І, звичайно, попередити про цю шахрайську схему усіх знайомих.

Як відрізнити фальшиві гроші?

Не зайвим для кожного з нас буде і вміння визначати справжність купюр. Ідеться знову-таки про гроші номіналом 500 гривень. Саме такі фальшивки у великій кількості було виявлено банківськими працівниками цього року. Без використання спеціального обладнання від справжніх грошей їх відрізнити досить складно. Але все-таки існують способи, за допомогою яких є можливість розпізнати фальшивку.

По-перше, купюри можна відрізнити за їхньою щільністю. Як правило, підроблені склеюють із двох аркушів паперу. Тому на дотик така банкнота трохи грубіша.

По-друге, зображення на фальшивці більш світле і менш чітке, ніж на справжній купюрі. А на справжніх – окремі зображення з лицьового боку рельєфні, що забезпечується спеціальним видом друку.

По-третє, при зміні кута нахилу 500-гривневої банкноти відбувається оптична зміна зображеного на ній ромба. Якщо купюра справжня, то у цьому випадку колір поступово переходить із фіолетового у зелений. У фальшивки такого ефекту немає.

«Погляд часу» №15-08.04.2021

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *