Обережно, шахраї!

шахраї
Обережно, шахраї!

Попереджений – значить озброєний. Останнім часом ці слова стали особливо актуальними. Ми з вами віримо кожному слову, почутому по радіо чи телебаченню, а також раптово з’явленому на порозі «сантехніку», «електрику» чи «співробітнику пенсійного фонду». Насправді прикладів непрошених гостей може бути більш ніж достатньо. Як розпізнати шахраїв, які грають на наївності та довірливості людей похилого віку?

Дзвінок із «банку»

Наївні пенсіонери навіть і припустити не можуть, що з їхньої особистої банківської картки можуть проводитися махінації. Наприклад, із незнайомого номера надходить дзвінок на їхній мобільний нібито від співробітника банку, який повідомляє, що хтось зламав захист, і тому просить продиктувати пін-код. Робити цього у жодному разі не можна! У справжніх співробітників банку є вся необхідна конфіденційна інформація щодо вас.

Вам – посилка

Уявіть ситуацію: лунає дзвінок у двері, а на порозі стоїть кур’єр із посилкою. Він поспішає вручити заповітну коробку вам у руки і каже, що ви той самий щасливчик, якому дістається подарунок фірми. Але є невеличке «але»: необхідно оплатити послуги кур’єра та поштові витрати. Довірливий пенсіонер поспішає викласти зазначену суму. А коли злощасний кур’єр залишає будинок, з’ясовується, що у посилці – цегла і картонка. Якщо посилка потрапила до вас у руки, уважно подивіться: чи вказані на звороті ваші ім’я, прізвище та по батькові, а також інші необхідні поштові реквізити.

Удавані сантехніки й електрики

До нас у двері можуть стукати і «співробітники» Пенсійного фонду, й «електрики», і «сантехніки», і «співробітники», що знімають показники лічильників або перевіряють якість водопровідної води.

Запам’ятайте! У справжніх співробітників муніципальних органів має бути посвідчення – тому сміливо вимагайте його. А ще краще не відкривайте двері непроханим гостям і не пускайте їх на поріг. Більш того, Пенсійний фонд не відправляє своїх співробітників ходити по домівках. Усе робиться у рамках закону: у поштову скриньку адресата приходить офіційний лист-повідомлення.

Якщо вам наполегливо намагаються довести, що вам пора змінювати лічильник, а ваша водопровідна вода проходить перевірку на якість, обов’язково зателефонуйте до керуючої компанію і попросіть офіційний документ, що підтверджує даний факт.

Не втрачайте пильність! І у жодному разі не підписуйте перший-ліпший «папірець».

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber
Теми:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *