Обіймайте частіше своїх дітей!

Своїх дітей потрібно обіймати з приводу і без, і чим частіше, тим краще. Адже це приносить користь не тільки психологічному стану дитини, а й її фізичному здоров’ю.

Обіймайте частіше своїх дітей!
Обійми допомагають вгамувати біль

Ви помічали, що після того, як ви обійняли дитину, яка тільки що забилася або поранилася, їй стає легше? Уся справа в тому, що обійми сприяють підвищенню в організмі ендорфінів – так званих гормонів радості, які також «уміють» знімати больові відчуття. Вчені звернули увагу, що пацієнти після операцій, яких часто відвідували й обіймали рідні, вдвічі рідше просили знеболюючі препарати, на відміну від тих, кому не пощастило відчути тепло рук близьких.

Зміцнюють імунітет

Обійми підсилюють функцію відділу головного мозку, що відповідає за захисні функції, а їх відсутність – навпаки, пригнічує її. Тому якщо зовсім не обіймати дитину чи робити це «навідчепись», дитина стає більш сприйнятливою до інфекційних захворювань і складніше їх переносить.

Покращують настрій

Сприяють виробленню окситоцину. А він сприяє поліпшенню настрою і самопочуття в цілому. Тому, помітивши, що ваша дитина засмучена, просто обійміть її міцніше – і незабаром її світ знову заграє яскравими фарбами.

Забезпечують міцну здорову психіку

Відмовляючи своїм дітям в обіймах, ви можете внести негативні корективи в її доросле життя. Люди, які в дитинстві недоотримували ласку батьків, більше за інших мають труднощі у встановленні контакту з іншими людьми, часто страждають від депресії і більш схильні до асоціальних вчинків.

Маленькі діти особливо потребують невербального спілкування. Від батьківських поцілунків і обіймів вони отримують відчуття захищеності, тепла, любові, надійності, а будучи позбавленим усього цього, у дитини поступово формуються різні психічні розлади.

«Уют» №22-26.05.2022

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *