Обов’язкові роботи на городі у серпні

На грядках квапливо дозрівають баклажани, томати, перець, капуста, час викопувати картоплю. Звичайно, не варто забувати і про догляд за овочами, їм так само, як і в перший місяць літа, потрібні поливання, захист від шкідників, пекучих сонячних променів, рясних злив і граду.

Врятувати від граду, дощу та спеки
Затінюючі сітки

Від пекучих променів найкраще рослини захищають спеціальні затінюючі сітки. Потрібно просто встановити кілочки по периметру грядки і натягнути зверху сітку.

До речі, така споруда захистить овочеві рослини і від граду, і від пернатих шкідників.

Як врятувати город від злив? Можна залізним прутом зробити глибокі проколи навколо окремих рослин, щоб полегшити їм дихання. Тільки працюйте з прутом обережно, щоб не пошкодити коріння. Землю біля рослин потрібно розпушити і замульчувати. Розпушування слід проводити після кожного дощу, щоб не утворилася кірка.

Коли викопувати картоплю
Коли викопувати картоплю

При викопуванні картоплі більшість городників орієнтується на бадилля: якщо воно висохло або полягло, настав час розпочинати збирання урожаю. Зараз є такі сорти, у яких бадилля залишається зеленим навіть восени, тому, щоб переконатися, що бульби цілком дозріли, потрібно викопати один кущ і оцінити ситуацію. Якщо на картоплі сформувалася повноцінна шкірка і бульби легко відокремлюються від пагонів, отже, час копати.

Сухі бульби – запорука хорошого зберігання, тому після викопування їх потрібно розкласти під навісом для підсихання.

Деякі овочівники практикують скошування бадилля картоплі за 10-15 днів до збирання урожаю. Пояснюють це тим, що бульби краще визрівають, є можливість позбутися хвороб, які з гички можуть легко перебратися на бульби. Якщо ви любите експериментувати, спробуйте .

Поливання ніхто не скасовував
Поливання городу

Якщо стоїть суха погода, овочеві грядки потребують поливання. Через рідкісні, але рясні поливання може розтріскуватися капуста: щоб цього не сталося, поливайте її частіше, але потроху. Якщо не проводити вологозарядку баклажанів, вони виростають твердими і жилавими. Солодкий перець любить не лише поливання, а й душ.

Без поливання буряк виросте сухим і дерев’янистим, а ще він може зацвісти.

Надмірна вологість грядок із морквою провокує розтріскування корнеплодів, а нестача води робить їх дуже твердими. Поливаючи моркву, стежте, щоб у неї не оголювалися «плечики». Під впливом сонця вони почнуть зеленіти і набудуть гіркого смаку.

Коли помідори починають червоніти, набувати забарвлення, властивого сорту, від поливань можна відмовитися – у такому разі томати будуть солодкими й запашними. Хоча якщо земля під кущами абсолютно суха, то потрібно хоч трохи полити.

Перед збиранням урожаю овочів поливання слід припинити, особливо це стосується коренеплодів.

«Погляд часу»  №32-5.08.2021

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *