Обов’язкові роботи в саду в листопаді

У листопаді садівнику ще не час відпочивати. Потрібно встигнути підготувати сад до зими, щоб навесні всі дерева почали вегетацію.

Обов’язкові роботи в саду в листопаді

Незабаром розпочнеться останній місяць осені. Але залежно від фенологічних ознак він може стати впевненим початком зими зі снігом та морозами.

Як правило, у цей час клопоти на ділянці з підготовки до зими завершено, але можуть ще залишатися незначні справи. Основні роботи в саду в листопаді залежать від примх погоди.

Якщо не були проведені деякі роботи у жовтні, то їх завершують у листопаді.

Перекопування ґрунту навколо дерев та кущів. Розпушують його ближче до гілок і стовбура на невелику глибину, а далі потрібно копати глибше, перевертаючи великі грудки. Це потрібно для вимерзання шкідників та затримки вологи на майбутній сезон.

Видалення розтрісканої кори з дерев. Процедуру проводять обережно за допомогою шкрябала, а потім спалюють мертві залишки.

Побілка як зачищених, так і здорових саджанців. Це допоможе створити захист від шкідників.

Якщо на ділянці залишилися уражені кущі та дерева, то потрібно провести їх обрізання чи повне знищення, щоб уникнути поширення інфекції.

У листопаді при зниженні температури нижче 12 °С слід провести зрізи живців для майбутніх щеплень, інакше при нижчих показниках температури молода кора може підмерзнути.

Захист молодих саджанців від гризунів. Із цією метою стовбури замотують лапником, сіткою-рабицею, капроновими панчохами й іншими матеріалами.

Усі ці роботи в листопаді допоможуть вашому саду пережити довгу зиму, а навесні прокинутися повним сил і готовим до цвітіння та плодоношення.

«Погляд часу» №46-11.11.2021

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *