Обрізання лохини

Останні кілька років відбувається справжній бум на лохину. І це не дивно! Дуже смачна ягода, а вирощувати її не складніше, ніж смородину, тільки потрібно створити їй відповідні умови.

Обрізання лохини

Як і інші плодові чагарники, періодично лохина потребує обрізки та формування. Це зовсім не складно.

Обрізання роблять дуже рано навесні, до початку руху соку. Можна обрізку провести восени, після закінчення плодоношення.

Існує три типи обрізки: формуюча, санітарна, омолоджуюча.

Вважається, що перші 5 років обрізати лохину не потрібно. Але все ж таки я рекомендую кущ формувати замолоду!

Починаючи з третього року життя (а якщо ви придбали вже підрослий саджанець, то відразу) вирізаємо:

 • усі слабкі пагони, що ростуть усередину куща, що виросли минулого року. Залишаємо тільки 2-4 найпотужніших молодих пагонів;
 • низько розташовані гілки, що схиляються до землі;
 • дрібні гілочки, що перехрещуються.
  Пам’ятаємо! Наша мета: отримати кущ, на якому буде 10-20 міцних пагонів різного віку, виходьте з цього!
  Але не перестарайтеся, лохина плодоносить на пагонах минулого року. Бажано, щоб вони були різного віку, тому залишайте щороку з нових пагонів 2-4 найміцніші, решту можна сміливо вирізати, щоб кущ не витрачав на них свої сили.
  Із санітарним обрізанням усе просто: навесні обрізаємо дрібні та поламані за зиму гілочки або якщо є якісь інші пошкодження на стеблах.
  Омолоджуючу обрізку починають робити з 7-8 років. Пам’ятаєте, ми залишали по кілька стебел щороку? Вирізаємо їх за рівнем землі, так само поступово, як вони наростали. У старих гілок знижується плодоношення, ягоди дрібнішають – це явна ознака того, що настав час видаляти ці гілки, залишаючи сили на нові пагони.
  Пагони завтовшки більше 2,5 см стають мало продуктивними навіть у молодшому віці, тому якщо у вас є такі, теж сміливо вирізайте їх за рівнем землі.

«Уют» №10-9.03.2023

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *