Однорічні жоржини

Однорічні жоржини

А жоржини цвітуть
Ніби сонце гарячі,
А жоржини цвітуть
В моїм серці неначе,
А жоржини цвітуть
Так, немовби востаннє,
А жоржини цвітуть,
Зберігають кохання!

Одними з розкішних осінніх квітів є жоржини.
Їх можна помітити практично на будь-якій ділянці заміського будинку, завдяки різноманітному забарвленню суцвіть.
Вирощувати однорічні жоржини нескладно, головне дотримуватися всіх правил і рекомендацій.

До популярних сортів однорічних жоржин відносять:

Cорт «Веселі хлопці». Це карликовий сорт і вирощується переважно для прикраси клумб. Висота кущів не перевищує 70 см. Квіти можуть бути білими, рожевими, червоними, бузковими й інших відтінків.

Сорт «Пікколло». Рослина у висоту досягає 50 см. Вирощується у вазонах і горщиках. Можна висаджувати у невеликі клумби.

Сорт «Денді». Даний сорт відрізняється оригінальними квітками яскравого забарвлення. У діаметрі суцвіття досягає 6-8 см.

Сорт «Міньйон». Висота рослини 40-50 см. Використовується для прикраси клумб, балкона.

Сорт «Фігаро». У висоту рослина не перевищує 30 см. Суцвіття махрове чи напівмахрове, різних яскравих відтінків.

Можна висаджувати різні сорти жоржин на дачній ділянці чи на клумбах заміського будинку. Ці квіти завжди привертають увагу своїми яскравими, красивими квітами.

Як правильно садити жоржини

Вирощувати жоржини можна двома способами: через розсаду і насінням. При вирощуванні через розсаду цвітіння можна очікувати у червні. Для посадкової суміші краще використовувати торф, пісок, перліт. Важливо обов’язково зробити дренажні отвори у контейнерах. Перед посадкою можна замочити насіння на ніч у теплій воді з додаванням соку алое у співвідношенні 2 : 1.

У заздалегідь підготовлені ящики висіяти насіння, а потім зверху присипати ґрунтом і обприскати з пульверизатора. Перші сходи з’являться через тиждень із моменту посіву насіння.

Місце для посадки слід вибирати сонячне. Садити рекомендується на нейтральному чи слабко-кислому ґрунті.

Рекомендується полити саджанці за 2 години до висадки у відкритий ґрунт. Далі зробити поглиблення, внести компост і золу, перемішати добриво і висадити розсаду. Низькорослі сорти висаджують на відстані 20-30 см одна від одної, середньорослі – 50 см, а високорослі – 60-70 см. Після висадки саджанці полити, а ґрунт навколо рослини замульчувати.

Якщо посів насіння здійснюється у відкритий ґрунт, то цвітіння можна дочекатися тільки до серпня. Цю маніпуляцію бажано проводити після весняних заморозків.

Поливати квітку слід помірно, оскільки вона не любить надлишок вологи у ґрунті. У відкритому ґрунті слід поливати раз на тиждень, у дощову погоду ще рідше. Якщо літо спекотне, то зволожують ґрунт частіше, тільки вранці чи ввечері. Жоржини, як і інші квіти, потребують підживлення. Можна чергувати раз на 2 тижні органічні та мінеральні добрива. Обов’язкова умова при догляді за жоржинами – прополка рослин. Слід своєчасно видаляти бур’яни, рихлити ґрунт, підгортати квіти. Усі ці заходи сприяють кращому надходженню повітря, зберігають вологість, а також запобігають розвитку захворювань. Щоб жоржина довше цвіла, необхідно своєчасно обрізати відцвіле суцвіття.

Із початком перших приморозків рекомендується вкривати рослини плівкою. Так можна продовжити цвітіння на 2-3 тижні. У період росту у рослини слід видаляти бічні нижні пагони. До початку утворення бутонів проводиться пасинкування.

Після того як жоржина відцвіла, можна зібрати насіння. Для цього з висохлих і відцвілих рослин акуратно зрізати коробочку з насінням. При дозріванні насіння стане темно-бежевого кольору у формі шишки. Далі дозріле насіння акуратно розкрити, просушити й упакувати у паперові пакети. Зберігати його слід у сухому прохолодному місці.

 

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber