Офтальмолог відповідає…

дитина в окулярах

Як зрозуміти, чи є в малюка косоокість

Косоокість може бути як причиною якоїсь вродженої аномалії ока, неврологічної патології, так і результатом підвищеної конвергенції – коли малюк зводить очі до носа, що є фізіологічною нормою для діток до 1 року та патологічним після року.

Також потрібно брати до уваги будову лицьового черепа дитини. Інколи батькам здається, що малюк косить очима, а насправді у нього просто широке перенісся, і коли дитина дивиться убік, очко ховається за шкірну складочку. До речі, вказати на якісь проблеми зору може звичайний фотоапарат. Потрібно сфотографувати малюка, який прямо дивиться в об’єктив, і подивитись, чи є на знімку якесь нетипове світіння, наприклад, одне око червоне, а друге – зеленувате чи мутнувате. Це пояснюється фотореактивністю нашої сітківки.

Зображення – це імпульс, який надходить до сітківки і відбивається від неї. І при деяких патологіях очного дна не відбувається «засвічування» сітківки, тобто відсутній червоний рефлекс на фото. Але в будь-якому разі це не є методом діагностики, і якщо є якісь побоювання щодо зору дитини, потрібно обов’язково звернутися до лікаря.

 

Ігри для профілактики проблем з очима

Ідеальна гра для розвантаження очей – це пінг-понг. Якщо в школі є тенісний стіл, нехай дитина бере ракетку і грає якомога більше. Фіксація на м’ячі – і зблизька, і вдалині – знімає спазм з очей. Для маленьких можна брати м’ячі різного кольору і катати по підлозі. Також чудово гратися із кубиками, конструкторами та будь-якими іншими фігурками різної форми та величини. Це свого роду розвантажувальні вправи після зорових навантажень у малят.

 

Продукти для підтримки зору

Чи дійсно потрібно їсти багато моркви? Як не дивно, морква, яка багата на вітамін А, знаходиться лише на 43 місці з усіх продуктів, корисних для зору. Найбільше користі очам принесе чорниця, в якій містяться антоціаніни, і зелена дієта – броколі, брюссельська капуста, зелень. Можна також пропивати вітамінні комплекси, але вони мають бути системними – курс раз на 3-4 місяці.

 

Чи потрібно готувати очі малюка до 1 класу?

Дуже важливо ще до початку навчання врегулювати режим дня, щоб не було стресу через те, що дитина до цього цілими днями сиділа і гралася на планшеті, а тут планшет забрали і змусили вчитися. Щодо вибору парти, здорова дитина або дитина, яка має кореговану патологію зору, може сидіти за будь-якою партою, головне, щоб її пересаджували кожного місяця на інше місце. Дітям із косоокістю рекомендують сидіти не далі першої чи другої парти і бажано в середньому ряду.

На запитання молодих батьків відповідала
Ірина Шевченко,
дитячий офтальмолог

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber