Огірки ростимуть як на дріжджах
Щоб підживити огірки, не обов’язково купувати дорогі засоби у спеціалізованих магазинах.

Попіл
Хімічний склад попелу залежить від того, які рослини і якого віку спалювали. Будь-який органічний попіл багатий на кальцій, а для росту огірків – це саме те, що треба. Попелом огірки можна підживлювати найчастіше до шести разів за першої вегетації. Уперше, коли щойно з’явився третій листочок. Удруге – на початку цвітіння. Потім підживлювати треба щодва тижні.
Попіл можна вносити сухим – просто посипавши землю перед поливом.
Також огірки поливають настоєм попелу. Його готують таким чином: у 10 л води додають 300 г попелу, настоюють тиждень, регулярно роливаючи. Підживлювати треба під корінь при теплій погоді, заздалегідь поливши огірки (не в суху землю).
Чи варто нагадувати, що спалені поліетеленові мішки й пластикові пляшки – це не той попіл, який буде корисним для рослин.
Хліб
Це одне з найпростіших у виконанні підживлень, однак не менш ефективне за інші. Потрібно на дві третини наповнити посудину чорним або сірим хлібом, нарізаним на невеликі шматочки, залити його водою і поставити під прес у тепле місце на 7-10 днів.
Такий своєрідний хлібний квас для огірків розводять водою у пропорції 1 : 3. Поливали ним огірки треба під корінь раз на тиждень із початку цвітіння до кінця вегетації.
Добриво з хліба має кислу реакцію. Якщо у вас і так кислий ґрунт, додавайте у розчин крейду (100 г на відро).
Дріжді
Це універсальне добриво практично для всіх рослин. Готують його так: у 10 л нехолодної води розводять 100 г живих дріжджів або 10 г сухих, подають у розчин 2-3 ч. л. цукру, настоюють близько трьох годин. Поливати огірки цією «бражкою» треба під корінь, розвівши водою у пропорції 1 : 5.
Огірки, як і будь-які рослини, зокрема помідори, добре реагують на підживлення дріжджами. Головний ефект – культури пришвидшують процес нарощення зеленої маси. Тож ідеально застосовувати таке підживлення приблизно через два тижні після висаджування розсади у ґрунт. Тоді вона вже прийметься і буде готова до інтенсивного росту. За два тижні можна повторно підживити рослини дріжджами.
Курячий послід
Таке добриво багате на азот, фосфор, цинк і мідь. Для підживлення огірків можна застосовувати настій або сухий курячий послід. Сухий (не свіжий!) вносять у ґрунт під перекопування. Найкраще це робити на початку чи наприкінці сезону. На 1 м² потрібно близько 0,5 кг посліду.
Підживлювати огірки настоєм із курячого посліду можна тричі за сезон: на початку вегетації, під час цвітіння, під час активного плодоношення.
Настій готують так: відро на третину наповнюють курячим послідом і заливають до верху водою. Час від часу помішуючи, настоюють 2-4 дні. Готове добриво для огірків розводять водою у пропорції 1 : 4 і поливають рослини з розрахунку 1,5 л розчину на 1 м² грядки.
Лушпиння цибулі
Таке підживлення особливо актуальне, якщо листя огірків починає жовтіти. Для приготування настою 1 скл. лушпиння цибулі заливають 8 л води. Доводять до кипіння, знімають із вогню, закривають кришкою і залишають настоюватися на 3-4 год. Проціджують і поливають огірки під корінь.
Таким настоєм можна обприскувати не тільки огірки, а й усі рослини. Це захистить їх від деяких хвороб і буде хорошим позакореневим підживленням.
«Погляд часу» №28- 09.07.2020