Огірки, що ростуть, як банани

Упродовж останніх 20 років великої популярності серед городників набули так звані пучкові огірки. Їх також називають букетними і навіть бананами на грядках.

Пучкові огірки

Річ у тім, що у більшості сортів та гібридів огірків у пазухах листків формуються поодинокі або парні жіночі квітки. Однак нещодавно було виведено гібриди, що утворюють по три і більше жіночих квіток у кожному вузлі, середня кількість – від трьох до дев’яти. Саме такий тип плодоношення називається букетним, або пучковим. Дізнаємося про переваги цього різновиду огірків.

Особливість таких рослин полягає в тому, що квітки в суцвітті (пучку) розкриваються не одночасно, а по черзі: 1-2 на день або через день. Завдяки цьому підвищується не тільки потенціал урожайності, а й стабільність плодоношення. Рослини мають «страховий запас» зав’язей: якщо через погані погодні умови чи з інших причин якась із зав’язей не зможе розвиватися, то почне рости наступна. Тож ви, напевно, не залишитеся без урожаю свіжих огірків.

Не переростають

Варто зазначити, що конкуренція за поживні речовини між плодами, що ростуть у пазусі одного листка, вища, ніж між розміщеними на стеблі в різних вузлах. Саме тому пучкові огірки не встигають перетворитися на «переростки», оскільки їх багато і для досягнення великих розмірів не вистачає поживних речовин. Чим більше огірків сформувалося в одній пазусі, тим повільніше росте кожен із них.

Це особливо важливо для городників, які приїжджають на дачу тільки на вихідні й хочуть мати «калібровану» сировину для заготівлі на зиму.

Одночасно дозріває багато плодів

У розпал плодоношення, коли налив зав’язей відбувається одразу в багатьох вузлах, на рослині може бути 12-15 плодів, придатних для збирання. Це знову ж таки добре для дачників. Адже можна приїхати раз на тиждень і зібрати непоганий урожай.

Плоди невеликого розміру

Зеленці пучкових гібридів огірків не бувають великими (не довші за 12-15 см) – знову ж таки через велику кількість зав’язей. А компактні розміри – це, швидше за все, перевага, ніж недолік для любителів маринованих огірків. Серед пучкових огірків є корнішонні сорти, що мають властивість уповільнювати ріст зеленців – це запобігає їх переростанню. Характерно, що чим більше зав’язей утворилося на одному вузлі, тим більше з них виростає корнішонів.

Окрім того, плоди цих сортів практично не бувають гіркими.

Стійкі до захворювань

Не можна не зазначити, що пучкові огірки стійкіші до захворювань за традиційні сорти. Ще одна перевага – вища скоростиглість: урожай збирають через 1,5 місяці після проростання рослин. Ці огірки невибагливі та потребують менше зусиль під час вирощування порівняно зі звичайними сортами.

«Погляд часу» №20-13.05.2021

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber
Теми:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *