Огірки з підвіконня

Тим, у кого вже руки сверблять не лише посадити, але вже і збирати перші врожаї зелені, рекомендуємо посадити скоростиглі культури на зелень. Одна з таких – огірок.

Огірки з підвіконня

Ультраранні сорти і гібриди огірка починають давати перші врожаї вже через 35-40 днів після появи сходів. Однак, як і у будь-якій іншій культурі, в огірка є свої забаганки, знаючи про які, ви легко зможете виростити урожай навіть в умовах одного підвіконня.

Вибирайте ультраранні сорти і гібриди, які не потребують запилення. У магазині вам можуть порадити потрібний сорт, але у будь-якому випадку дивіться на упаковку, на якій мають бути написані: термін початку плодоношення (через 32-40 днів); партенокарпік (не вимагає запилення).

Із них добре підходять для домашнього вирощування сорти «Міський огірочок F1», «Дамський угодник F1», «Форвард F1».

Оскільки огірок – культура теплолюбна, то і температура для проростання насіння повинна бути не менше +25 °С. А у період від появи сходів до цвітіння +23…+25 °С. У період цвітіння і плодоутворення +20 °С.

Сорти і гібриди підбираємо пластичні й стресостійкі, здатні рости при низькій вологості повітря.

Для нормального росту і розвитку всім без винятку рослинам необхідно багато світла. Тому знадобиться фітолампа. Ідеально для цього підходять лампи повного спектра: вони універсальні і підходять для всіх культур.

Оскільки в огірка від природи потужна коренева система, яка може проникати на глибину 1-1,2 м, то чим більший контейнер ви для нього підготуєте, тим буде краще. Проте він повинен бути мінімум 5 л. Ідеально – 10-15 л.

Площа в контейнері обмежена, і який би хороший ґрунт ви не використовували, харчування рано чи пізно закінчиться. Тому з фази 3-4-х листочків щотижня починайте підгодовувати сіянці комплексними добривами, у тому числі і по листю.

Огірки – ласа здобич не лише для нас, але і для всіляких шкідників. Особливо його люблять білокрилки і павутинні кліщі. Тому з появою перших листочків починаємо проводити профілактичні обприскування спеціальними розчинами.

«Уют» №12-18.03.2021

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *