«Омікрон» у дітей маскується під кишкові розлади
«Омікрон» атакує дітей: коли не варто зволікати з викликом швидкої.

В Україні через новий штам «Омікрон» зростає кількість хворих на коронавірус дітей. Причому в цю хвилю в стаціонарах безліч малюків до року, чого не було під час попередніх сплесків коронавірусу. У них стрімко підвищується температура, вони знесилені й відмовляються від їжі. Також «Омікрон» у дітей маскується під кишкові розлади, отруєння чи ротавірус, що особливо небезпечно для немовлят. Батьки не відразу і розуміють, що відбувається.
Професор, завідувач кафедри дитячих інфекційних хвороб Національного медичного університету імені О. О. Богомольця Сергій Крамарьов каже, що це не дивно. У дітей у кишково-шлунковому тракті більше рецепторів, ніж у дорослих, до яких шипами приєднується коронавірус. Тому кишкові симптоми у них яскравіші, ніж у дорослих. «Омікрон» вважається найбільш заразним видом коронавірусу. Можна просто пройти повз хворого і заразитися», – пояснює він.
Є три основні симптоми, які дозволять розпізнати перші ознаки у малечі:
- різке підвищення температури;
- нежить або закладеність носа;
- так зване «сухе» горло, коли воно дере і пече, погіршується апетит.
Температура вище 39 °С, що тримається три дні та погано збивається, дитина млява і відмовляється пити, або має судоми – для батьків це «червоні прапорці», щоб не зволікати і викликати швидку.
Педіатри закликають не займатися самолікуванням. А особлива засторога щодо антибіотиків – це зброя для бактерій, віруси вони не лікують.
«Антибіотик тут не буде діяти, ви цим погіршите стан дитини. Ви цим будете ослабляти імунітет і не дасте дитячому організму боротися з хворобою», – наголошує лікар.
«Уют» №10-11.16.03.2022