Омолодження старих дерев

Головне правило омолодження старих дерев – нижні гілки вкорочують із переводом на гілку, спрямовану вгору, а верхівкові пагони – на пагони, які ростуть у сторони, щоб зменшити діаметр крони й висоту дерева. При цьому основна гілка повинна бути довша, ніж другорядна.

Омолодження старих дерев

Старим деревам необхідно підняти крону – обрізати всі гілки, спрямовані вниз. Це посилить приріст, і гілка буде 3-4 роки рости та плодоносити. Нижні гілки, у яких немає відгалужень, спрямованих угору, або ті, що ростуть із північного боку, видаляють на кільце. Разом із цим крону проріджують, видаляючи старі, хворі гілки, які спрямовані всередину, та конкуруючі гілки.

Важливо й знизити висоту дерева. Для цього центральний провідник випилюють на висоті 3-3,5 м над першою сильною гілкою, відкриваючи центр. Пеньок залишати не можна! Коли зріз підсохне, обов’язково замажте його варом або покрийте олійною фарбою. Те саме з деревами, у яких 2-3 провідники.

Пам’ятайте про те, що від зрізу навесні почне рости потужна поросль, яку потрібно безжально видаляти. Інакше вимахає за пару років у стовбури в руку завтовшки, перехопивши живлення на себе.

Щоб омолодити дерево, вам знадобиться 2-3 роки. Тому дійте так: спочатку знизьте крону і прорідіть її від непотрібних гілок, а омолоджувальне обрізування відкладіть на наступний рік, скоротивши пагони на половині дерева. Друга половина хай почекає ще рік. Якщо плодова гілка є складним конгломератом із плодових гілочок і кільчаток, її потрібно прорідити, роблячи зрізи над розвилками у середній частині чи біля основи.

«Погляд часу» №47-18.11.2021

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *