Оніміння пальців рук

Відчуття оніміння пальців рук – дуже поширена скарга пацієнтів різного віку. Про що може свідчити цей симптом і до якого лікаря з ним звертатися.

Оніміння пальців рук

Хронічні захворювання і стани, що найчастіше спричиняють оніміння рук.

Периферична цейропатія – через інфекції, травми, системні патології порушується робота периферичних нервів, і вони перестають передавати імпульси. Оніміння супроводжується поколюванням, відчуттям стискання кінцівок (як у тісних рукавичках).

Ендокринні патології: цукровий діабет та гіпотеріоз (ендокринний збій порушує роботу периферичної нервової системи).

Синдром Рейно – під впливом стресу, вібрації чи перепаду температур відбувається спазм дрібних судин і порушення кровопостачання кінцівок. Супутні симптоми – блідість шкіри, поколювання, печіння, біль.

Серцево-судинні патології – через них страждає кровообіг усього організму.

Ураження суглобів: артроз, ревматоїдний артрит, бурсит. Через деформацію кісткової тканини здавлюються нервові закінчення.

Тунельний синдром – неврологічне захворювання, що виникає при защемленні серединного нерва, який пролягає в анатомічному каналі (тунелі) зап’ястка. При цьому порушується кровообіг, виникає біль і оніміння в ділянці великого, вказівного та середнього пальців. У групі ризику – люди, чия робота чи хобі пов’язані з монотонними рухами кисті руки: масажисти, музиканти, художники

Остеохондроз грудного та шийного відділу хребта, при якому відбувається защемлення судин і нервів. У цьому випадку пальці зазвичай німіють у нічний час.

Що робити?

Точну причину, через яку пальці втрачають чутливість, може встановити лише лікар. Найчастіше це невролог, але іноді потрібні консультації кардіолога, ревматолога, ендокринолога.

Для діагностики призначають аналізи крові та сечі, електроміографію, МРТ та ехоенцефалографію головного мозку, рентген шийного відділу хребта, ЕКГ, УЗД зап’ястка тощо.

Вибір терапії залежить від причини, що спровокувала проблему. Зазвичай це прийом різних препаратів, фізіопроцедури, масаж, лікувальна фізкультура. Іноді рекомендовані протизапальні ін’єкції.

Вправи для профілактики:

  • із зусиллям стисніть кулаки та максимально розкрийте долоні 5 разів;
  • стисніть кулаки та покрутіть ними по 5 разів у кожен бік;
  • «малюйте» кола кожним пальцем руки по кілька секунд;
  • з’єднавши долоні, максимально далеко відведіть пальці назад, потримайте 5 сек., потім схрестіть пальці та стисніть на 5 сек.; повторіть 5 разів;
  • складіть долоні перед грудьми, із зусиллям натискаючи на кінчики пальців, нахиляйте кисті рук праворуч і ліворуч; повторіть по 10 разів на кожну сторону;
  • розслабте та струсніть кисті.

«Погляд часу» №17 – 27.04.2023

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *