Оновлюємо та ремонтуємо табуретки власноруч

ремонтуємо табуретки власноруч
Оновлюємо та ремонтуємо табуретки власноруч

Табуретки, попри легкість конструкції, щодня витримують чимале навантаження. Щоб старі не доживали віку на горищі, їх можна відремонтувати.

Однією з найпоширеніших ситуацій є ослаблене шипове з’єднання, через що табуретка «непевно тримається на ногах». У такому разі її розбирають, видаляють залишки старого клею з шипів та пазів і перевіряють міцність з’єднання. Якщо шип легко входить у паз і зазор чималий, то на нього можна наклеїти шматочок шпону або обмотати марлею. Після цього табуретку складають і склеюють. А щоб деталі взялися краще, ніжки зверху і знизу обмотують мотузкою, яку знімають, коли клей висохне.

Якщо необхідно замінити на ніжках шипи, то їх спочатку розбирають, а потім вставляють нові нагелі, посадивши на клей. Якщо розхиталось металеве кріплення, його замінюють більшим по діаметру. Іноді достатньо затягнути кріплення, щоб ніжки не хитались.

Сидіння неважко перефарбувати, обклеїти меблевою плівкою, покрити шаром лаку або наклеїти шматок фанери відповідного розміру. Можна зробити нове сидіння, вирізавши з ДСП або дерева. Сидіння може бути м’яким завдяки поролону і тканині. Для цього вирізують шматок поролону відповідного розміру та прикріплюють до сидіння степлером або прибивають маленькими цвяшками, обтягують тканиною чи дерматином. Таким чином ви не просто заміните оббивку, а й оновите дизайн меблів. Якщо в домі є рукодільниця, вона може зв’язати чохли на табуретки.

Перш ніж фарбувати табуретку, знімають старе покриття. Для цього використовують наждачний папір або шліфмашину. Лак видаляють ацетоном або іншим розчинником. Після цього наносять 1-2 шари ґрунтовки.

Дехто, щоб працювати було зручніше, розбирає табуретку й обробляє кожну деталь окремо. Однак можна й без цього. Табуретку перевертають та фарбують ніжки. Сидіння, щоб не замастити фарбою, накривають газетою, вирізавши для ніжок отвори. Коли деталі після ґрунтування висохнуть, їх обробляють дрібнозернистою шкуркою. Коли все зроблено, деталі фарбують або лакують.

Освіжити колір деревини можна морилкою. Наносять її на оброблену поверхню та закріплюють лаком. Буває, на деревині трапляються дрібні пошкодження. Щоб їх замаскувати, приготуйте замазку з борошна та клею ПВА. Вона має бути густою. Можна обклеїти сидіння табуретки декоративною меблевою кромкою, нижня частина якої вкрита термоклеєм. Виконати таку роботу під силу навіть початківцю. Приклеюють кромку до поверхні табуретки електропраскою. Краї кромки мають щільно прилягати до торців, щоб не було повітряних зазорів. Працювати зручніше вдвох: один тримає кромку, а другий працює праскою. Якщо кромка приклеїлась нерівно, її можна підкоректувати. Залишки кромки зрізують шевським ножем.

Дуже популярні табуретки, оздоблені в стилі декупаж. Якщо маєте намір «зістарити» табурет, у продажу є спеціальні кракелюрні лаки, які створюють ефект розтріскування. Оригінальним малюнком можна оздобити табуретку за допомогою трафарету.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber