Оплата за газ: як розібратися в нових платіжках від «Нафтогазу» та повернути переплату?

Із травня-червня 2022р. кількість споживачів у газопостачальної компанії (ГК) «Нафтогаз» зросла до 10 мільйонів.

Оплата за газ: як розібратися в нових платіжках від «Нафтогазу»

Усі вони автоматично перейшли від старих постачальників до нового, через що виникає багато питань: кому, за що платити і як повернути переплату.

Три питання про платіжки

1. Скільки «газових» платіжок має бути?

Як і раніше, платіжок має бути дві: від оператора ГРС* та від постачальника газу (тобто «Нафтогазу»). У першому випадку ми оплачуємо за доставку газу, у другому – безпосередньо за споживання.

Нагадаємо, тариф на газ у «Нафтогазу» становить 7,96 грн за м³ із ПДВ, але без вартості доставки. Цей тариф фіксований та діє для всіх клієнтів ЦК. А ось сума сплати за доставку газу розраховується для кожного домогосподарства індивідуально.

2. Чому прийшло по три квитанції?

Із 1 травня клієнтами «Нафтогазу» стали понад 8,8 млн домогосподарств. Це споживачі, які раніше отримували природний газ від 17 постачальників. Із 1 червня до «Нафтогазу» перейшли ще 1,3 млн домогосподарств – колишні клієнти «КиївГазЕнерджі», «Лубнигаз-трейдинг», «Газ ресурс компані», «Тернопільміськгаз», «Уманьгаз збут» та «Черкасигаз збут».

Якщо споживач повністю не розрахувався з колишнім постачальником, старий постачальник вправі виставити рахунок із заборгованістю. У такому разі, крім платіжок від оператора ГРС та від «Нафтогазу», може прийти і платіжка від старого постачальника.

3. А як перевірити свій рахунок?

Щоб перевірити рахунок треба знати свій ЕІС-код.

Дізнатись чи перевірити суму оплати за газ дозволить реєстрація в особистому кабінеті на сайті Нафтогазу. Хто не має комп’ютера або доступу до інтернету, можуть звернутися за допомогою до дітей, онуків або сусідів.

Як дізнатися про універсальний код?

ЕІС-код – це 16 алфавітно-цифрових символів, які можна знайти на старих платіжних квитанціях, у заявах-приєднаннях до умов договорів щодо постачання або розподілу природного газу. Можна уточнити EIC-код безпосередньо у вашому облгазі. А можна безпосередньо з’ясувати у кол-центрі «Нафтогазу» за телефонами:

  • «Водафон»: (066) 300-2-888;
  • «Київстар»: (098) 300-2-888;
  • «Лайфсел»: (093) 300-2-888.

   «Погляд часу» №31-28.07.2022

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *