Організму потрібен йод!

Організму потрібен йод
Організму потрібен йод!

Людський організм не може сам синтезувати йод, а отримує його ззовні разом із їжею, водою і повітрям. Усмоктуючись, він активно впливає на обмін речовин – посилює окислювальні процеси в організмі та функцію щитовидної залози. Як наслідок – міцний імунітет, збалансована вага, високий життєвий тонус, гарний настрій, довга пам’ять.

Суха шкіра, тьмяне волосся, яке випадає, ламкі нігті, набрякле, одутле обличчя, згаслі очі, втома, сонливість, плаксивість тощо – це ознаки нестачі йоду в організмі. Дефіцит цього мікроелемента дуже небезпечний, оскільки від нього залежить робота не тільки щитовидної залози, але й гормональної системи у цілому.

Проведіть невеликий тест на вміст йоду в організмі: ввечері перед сном нанесіть на шкіру передпліччя три смужки йоду довжиною 10 см. Перша смужка – найсильніша за інтенсивністю кольору, друга – слабша, третя – найслабша. Вранці подивіться на ці смужки. Якщо немає сліду від найслабшої, значить, в організмі вистачає йоду, але в осінньо-зимовий період потрібна профілактика.

Зникли слабка і середня смужки – організму потрібен йод. Якщо ж немає сліду від усіх трьох смужок – дуже погано! Але навіть у тому випадку, коли всі три смужки не змінили кольору, не радійте, можливо, ваша щитовидна залоза вже не в змозі працювати у нормальному режимі.

Щоб заповнити нестачу йоду, вживайте в їжу йодовану сіль, продукти з підвищеним умістом цього елемента (фейхоа, морська капуста, морська риба, кальмари тощо). Допоможуть і такі прості продукти: кукурудза, білий хліб, запечена у шкірці картопля). Лікар за необхідності пропише препарати, що заповнюють нестачу йоду, наприклад йодомарин.

В осінньо-зимовий період проведіть нескладне лікування йодом для усунення його нестачі. Для цього на шкіру потрібно наносити йод тієї інтенсивності кольору, який всотався при проведенні тесту. Перший вечір на праву ногу (передня сторона гомілки) нанесіть йод за розміром вашої долоні. Другий – те ж саме зробіть на лівій нозі. Третій вечір – намалюйте пляму на правій руці. Четвертий – на лівій руці. Це ударна доза, оскільки пляма знаходиться найближче до серця. П’ятий вечір – нанесіть йод на ліву ногу. Шостий – на праву. Сьомий вечір – повторіть нанесення йоду на лівій руці. Головне – не збийтеся і не пропускайте жодного вечора! Якщо пропустили, то тільки через 2 тижні можна знову провести тест-пробу і курс лікування. Лікування слід проводити тільки на ніч, а якщо робите це вдень, то не виходьте на вулицю та уникайте протягів.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *