Організовуємо шафу 

одяг в шафі

Ти підходиш до шафи… Тремтячими руками тягнешся до ручки дверцят… Набираєшся мужності… Ривком відчиняєш шафу, намагаєшся миттю вхопити першу сорочку чи футболку і тут же зачинити дверцята, але на тебе все одно вивалюються якісь речі. Ну ось, знову треба складати, а ти, як на зло, ще й спізнюєшся кудись…

Схоже на сценку із якоїсь комедії. Але і в житті таке трапляється. Не обов’язково із драматичним падінням речей, але із хаосом у шафі хоч раз у житті справу мав, мабуть, кожен. Геніям, які панують над хаосом своєї шафи, пощастило, але доволі часто все закінчується неспроможністю знайти потрібну річ і в результаті – «нічого вдягти».

На щастя, секрет впорядкованої шафи існує. Ми дізналися, що й до чого, і готові поділитися інформацією.

На старт. Увага…

Перш ніж розпочати генеральну чистку шафи, потурбуйтеся про чистоту навколо шафи. Може й звучить дивно, але саме це вбереже вас від зайвого прання речей, які при розвантаженні полиць можуть попадати на підлогу. Та до того, як одним махом  викинути все із шафи (це якщо об’єм вашого «нічого вдягти» дозволяє зробити це одним махом), рекомендується скласти список речей, які є і повинні бути у вашому гардеробі. Ну наприклад, ви офісний працівник, а тому у вас точно є по 5 сорочок і блузок, 10 пар взуття і т.д. Можливо, речей у вас і набагато менше, та цей список допоможе вам знайти декілька нових комбінацій, а отже, і образів.

…Марш!

Ну а тепер час таки витягти все із шафи – все, все, все! – і розсортувати. Весь одяг можна розділити на такі категорії:

  • Залишити: тут керуйтеся складеним раніше списком необхідних у гардеробі речей.
  • Спакувати: тут будуть сезонні (літні чи зимові) речі, які свого наступного виходу у світ чекатимуть ще кілька місяців. Зручно організувати сезонний одяг, білизну та взуття допоможуть короби чи кошики.
  • Викинути: усіх поношених речей, що вже не піддаються пранню, зашиванню чи ремонту, потрібно негайно і без жалю позбутися! Якщо ж вам шкода стару випрану річ, з’їздіть разочок на дачу і попрацюйте в ній на грядці чи пофарбуйте тин. Все, вже не шкода.
  • Віддати чи продати: сюди відсортуйте усе, що з якихось причин вам більше не підходить чи було куплене імпульсивно.

Для класифікації одягу ви можете придумати і більше категорій. Та головне пам’ятайте: якщо ви глянули на річ і на якусь мить подумали «я цього більше не вдягну», без вагань відкладайте на купку «віддати» чи «викинути». Повірте, 99,9%, що ви дійсно більше не вдягнете цю річ.

По місцях!

Критично огляньте вашу шафу – розмір та кількість полиць, скільки місця відведено для вішаків. Подумайте, що можна розкласти на полиці, а що потребує окремої вішалки. Чітко визначте місце для кожної речі і не змішуйте різний одяг, як то джинси з блузами чи шкарпетки з аксесуарами. Для яскравих курточок, жакетів чи навіть суконь та кофтинок можна використати підлогову чи пересувну вішалку – нині дизайнери часто називають цей хід додатковим декоруванням кімнати. Так це чи ні, вирішувати вам, але місця у шафі точно стане трохи більше.

Організували шафу, організуйте і себе

Вами пророблений величезний шмат роботи. Любо глянути, чи не так? Щоб не доводилося часто повторювати цю процедуру, заведіть собі звичку пітримувати у шафі порядок. Складайте усе одразу на місця і насолоджуватися результатами генерального прибирання шафи ви будете довго. Допоки не захочеться змін.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *