Ось вам і маленька…

фермер з книгою

Беззаперечним світовим лідером з експорту продуктів харчування є США. У них і територія нівроку, й агротехнології серед найпередовіших у світі. А ось на другому місці – важко в це повірити – маленькі Нідерланди.

Люди цієї країни, відвоювавши біля моря значний шмат території, дуже успішно на ній господарюють. У Нідерландах домінують сімейні фермерські господарства, які використовують надсучасні екологічно чисті аграрні технології та збирають продукції рослинництва на суму до 500 тис. євро з гектара, або 50 євро з 1 м² сільськогосподарських земель! Порівняйте ці цифри з нашими врожаями та заробітками, з нашими агрохолдингами, а особливо з їхньою оплатою за оренду землі. У Нідерландах орендодавець має від 40 до 60 тис. євро на рік. Але…

Увесь економічно передовий світ уже побачив, що агрохолдинги – це вчорашній день і що родинне фермерство є найефективнішою формою господарювання. А наша влада вперто нав’язує Україні агрохолдинги. Але тут треба додати, що нідерландський фермер постійно вчиться, проводить за книгами та в Інтернеті в середньому дві години на день. А ще вміє обирати владу, яка забезпечує безперервний інноваційний розвиток Нідерландів. І як, скажіть, уявити собі нашого селянина з книгою з агрономії в руках, коли він без пачки гречки і пляшки горілки (а ще банки зіпсованої тушонки) депутата обрати не вміє?

Ярослав Борсук

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.