«Ощадбанк» попереджає

Інтернет аферисти
В епоху інформаційних технологій шахраї стають усе більш просунутими. Їх афери зачіпають і дистанційне банківське обслуговування. Так, недавно любителі легких грошей дісталися до «Ощадбанку», клієнтами якого є більшість пенсіонерів України.

Як не потрапити на вудку шахраїв і не позбутися заощаджень?

«Ощадбанк» виявив шахрайський сайт, який повністю дублює офіційний сайт «Ощадбанку». За допомогою вигідних пропозицій щодо поповнення рахунку на мобільному телефоні, переказу грошей із картки на картку і надання інших неіснуючих послуг викрадачі виманюють реквізити платіжних карток для подальшої крадіжки грошових коштів із рахунків їхніх власників.

У зв’язку з цим «Ощадбанк» попереджає, що не має ніякого відношення до сайту oschadbk.com і розміщеної на ньому копії онлайн-банкінгу online, oschadbk. com/nfs/index.php. Єдиною адресою офіційного сайту «Ощадбанку» є https://www.oschadbank.ua.

Зі свого боку співробітники банку вже звернулися до Департаменту кіберполіції та Служби безпеки України для блокування сайту шахраїв. Виявилося, що його технічна підтримка здійснюється з-за кордону. Як наслідок, для закриття сайту знадобиться деякий час. Але немає ніяких гарантій, що його місце не займуть нові липові портали. Адже з 2015 року було виявлено 67 інтернет-ресурсів, які виманюють реквізити у власників платіжних карт. Причому понад 80 % шахрайських сайтів заманюють до себе людей наданням «послуг» із поповнення рахунку мобільного телефону.

Як убезпечити себе від аферистів?

Звертайте увагу на оформлення сайту і розміщену на ньому інформацію. Вас має насторожити, якщо:

►у текстівках сайту є граматичні, стилістичні, синтаксичні помилки;

►на сайті багато вигідних пропозицій, тобто все дуже добре, щоб бути правдою;

►в адресному рядку висвічується однакова адреса для всіх сторінок сайту;

►у текстівках сайту є неточності (дати повідомлень і новин – неактуальні);

►при зверненні до свого банку – банк не підтверджує проведення чи спробу проведення операції.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber
Теми: