Осіння посадка дерев

Осінню посадку дерев варто починати з моменту пожовтіння листя й закінчувати за 15-20 днів до настання стійких морозів. Тому що корені плодового дерева восени зупиняються в рості значно пізніше надземної частини, і це забезпечує загоювання поранених при посадці коренів і навіть утворення мички ще до морозів.

Осіння посадка дерев

Смородина, аґрус і малина дуже рано навесні вступають у ріст, тому їх краще садити восени. Саджанці смородини й аґрусу придатні дво-трирічні, а малини – однолітні з добре розвиненою кореневою системою.

Перед посадкою всі ушкоджені корені підріжте до здорового місця, а надземну частину пагонів укоротіть, залишаючи пеньок висотою у смородини 20-25, в аґрусу та малини 15-20 см.

У кожну посадкову ямку внесіть по 4-5 кг перепрілого гною або компосту й мінеральні добрива: суперфосфату 60-90 г, сульфату амонію і хлористого калію 25-30 г. Гній можна застосовувати тільки перепрілий. Добрива перемішайте із землею та скиньте на дно посадкової ями.

Смородину висаджуйте на 6-8 см глибше від кореневої шийки, щоб викликати розвиток додаткових коренів. Аґрус і малину – на ту саму глибину, на якій вони росли в розпліднику, або глибше на 3-4 см. Корені ретельно розправте, землю навколо кущів ущільніть, і полийте з розрахунку відро на три кущі.

При осінній посадці кущі ягідників на зиму підгорніть на висоту 20-30 см.

Під плодові дерева попередньо підготуйте яму. Саджанці уважно огляньте і гладко обріжте секатором усі хворі й поламані корені. Одночасно укоротіть приблизно на третину й гілки в кроні, роблячи зрізи над брунькою, спрямованою в зовнішній бік від стовбура дерева. Гілки укорочують для того, щоб відновити співвідношення між кореневою системою та надземною частиною саджанця, що порушується при викопуванні саджанця з розплідника.

І не забудьте підготовлений до посадки саджанець вмочити в розчин земляної бовтанки і відразу висадити його, не допускаючи обвітрювання коренів.

Одночасно з посадкою в кожну яму внесіть добрива: гною – відро, суперфосфату гранульованого – 150 г, аміачної селітри – 50 г і хлористого калію – 50 г. Добрива попередньо ретельно перемішайте з верхнім шаром ґрунту і киньте на дно ями.

Варто пам’ятати, що плодове дерево потрібно садити так, щоб коренева шийка (місце, де штамбик переходить у коріння) була на рівні поверхні ґрунту, з урахуванням його осаду.

Щоб посадити дерево на потрібну глибину, поперек ями кладіть посадкову дошку, а садівник установлює саджанець у ямі так, щоб коренева шийка була на 3-4 см вище від нижнього краю дошки, що відповідає рівню ґрунту. Потім руками ретельно розправте всі корені й поступово лопатою засипте їх пухкою землею, злегка струшуючи дерево для заповнення порожнин між корінням.

Штамб посадженого дерева підв’яжіть до кілка м’якою мотузкою чи шпагатом, підклавши ганчірки в місці зіткнення дерева та кілка. Підв’язувати треба «вісімкою». Навколо дерева зробіть поливну лунку й відразу ж після посадки вилийте в неї 2-3 відра води для повнішого контакту кореневої системи із ґрунтом. Полив після посадки є обов’язковим, але кількість води можна змінювати залежно від вологості ґрунту. При осінній посадці дерева підсапують горбком висотою 30-35 см.

«Погляд часу» №40-30.09.2021

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *