Осіння пам’ятка щодо здоров’я дитини

пам'ятка щодо здоров’я дитини
Осіння пам’ятка щодо здоров’я дитини

Хоч би як ми намагалися захистити дитину від усіх хвороб, це неможливо. Але якщо відповідально підходити до режиму дня, гігієни, харчування, то її імунітет стане значно міцнішим.  Цьому сприяють відпочинок на морі та дачі, споживання свіжих овочів, сезонних фруктів і ягід, прогулянки босоніж тощо. Але за вікном осінь, і діти знову пішли до шкіл та дитсадків. У колективі захворювання, що передаються повітряно-крапельним шляхом, поширюються дуже швидко, особливо упродовж першого року відвідування, коли маленький організм тільки вчиться боротися з мікробами і вірусами.

Дуже важливе значення мають температурний режим та вологість у приміщенні, де малюки граються і сплять. Воно має регулярно провітрюватися та зволожуватися, бо пересушене повітря сприяє поширенню бактерій. Це стосується кімнат і в садочку, і вдома. Краще прибрати всі накопичувачі пилу, а головний серед них – килим.

Доглядайте за слизовою носа дітлахів, вона не повинна пересихати. Необхідно використовувати спеціальні сольові розчини для зволоження.

Якщо дитина захворіла, лікуйте її вдома до повного одужання, не поспішайте відправляти у садочок. Дайте організму відновитися, інакше є ризик підхопити хворобу знову.

Дуже важливо дотримуватися затвердженого в Україні графіку обов’язкових щеплень, які захистять від найсерйозніших захворювань (кір, туберкульоз, поліомієліт, кашлюк, правець, паротит, дифтерія).

Із найменшого віку потрібно привчати дитину мити руки перед вживанням їжі, після прогулянки та відвідування вбиральні, щоб ці дії вона виконувала автоматично, не задумуючись.

Забезпечте повноцінне збалансоване харчування. Щодня на столі мають бути овочі, фрукти, риба, м’ясо, молочні продукти.

Зацікавте дитя спортивними заняттями і багато гуляйте на свіжому повітрі при будь-якій погоді. Це сприятиме активації обміну речовин та підвищенню імунного захисту.

Зверніть увагу на те, скільки спить дитина, адже втомлений організм швидше піддається вірусу.

Крім того, батькам також необхідно берегти здоров’я: якщо нездужає хтось із них, то велика ймовірність, що захворіють і діти. 

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *