Осіння посадка дерев

Осіння посадка дерев
Осіння посадка дерев
Переваги осінньої посадки дерев.

Це простіше. Незважаючи на нинішній період спокою, дерева продовжують рости, поки ґрунт не охолоне до температури +4 °С. Вчасно посаджені рослини до настання стійких заморозків уже встигнуть виростити тоненькі вбираючі корінці й у новому сезоні почнуть рости на цілих два, а то й три тижні раніше тих саджанців, які будуть посаджені навесні.

Це економить час. Осіння посадка дерев звільнить господареві сили і час на інші садові клопоти, яких навесні буде безліч.

Особливо сприятлива осіння посадка у південних регіонах, де зими теплі, земля не промерзає на глибину залягання коренів, і молодим деревцям не грозить переохолодження і вимерзання.

Мінуси осінньої посадки

• Сильні морози здатні погубити незміцнілі деревця.

• Зима багата на стресові для саджанців ситуації: внаслідок сильних вітрів, ожеледиці, снігопадів молоді саджанці можуть поламатися.

• Пізньої осені і взимку саджанці нерідко пошкоджують гризуни.

Які дерева не рекомендується висаджувати восени

Експерти настійно радять уникати восени посадок незимостійких сортів плодових дерев і чагарників – це: груша, абрикос, мигдаль, яблуня, персик, вишня, слива, черешня.

Ну і само собою, буде помилкою висадити восени у північних районах ті саджанці, які привезені з більш південних кліматичних зон – вони просто не переживуть морозів, які невластиві їхній батьківщині.

Якщо терміни осінньої посадки пропущено

Буває, що восени висадити саджанці не вийшло. Може, у самому кінці сезону ви вдало потрапили на розпродаж саджанців по «викидним» цінам або вдалося дістати прекрасний бажаний сорт, який осінній посадці не підлягає, що у такому випадку робити? Потрібно подбати про збереження свого саджанця до весни, щоб тоді і посадити його на ділянці. Виходячи з практики, для цього використовують три найпоширеніші методи:

• зберігання у холодному вологому підвалі (льосі);

• прикапування у землі.

Термін осінньої посадки

Оптимальним періодом осінньої посадки дерев і чагарників прийнято вважати увесь жовтень, а іноді – початок або середину листопада, якщо встановилася тепла погода. Терміни диктує погода. Щороку кордони можуть «плавати» й істотно відрізнятися від термінів попередніх років.

Важлива умова – орієнтир

Найкращий час для висаджування (пересадки) будь-яких саджанців – це період їхнього біологічного спокою. Про його настання свідчить закінчення листопада.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *