Основні ознаки нехватки рідини в організмі

Основні ознаки нехватки рідини в організмі
Основні ознаки нехватки рідини в організмі

Усім відомо, як важлива рідина для організму, але не всі люди розуміють, скільки її насправді потрібно споживати. Експерти визначили ряд ознак, характерних для дефіциту рідини в організмі людини.

Перепади настрою. Оскільки мозок на 85 % складається з води, при її дефіциті людина стає сильно дратівливою, у неї болить голова, пропадає ясність мислення, з’являється дзвін у вухах, може початися депресія.

Втома. Людина відчуває втому, якщо у крові підвищується рівень шкідливих речовин, які не можуть покинути організм без достатньої кількості рідини.

Сухість у роті. Слизові оболонки складаються з води на 90 %, тому при нестачі рідини язик покривається білим нальотом, слина густішає, поглинання їжі затрудняється і виникає бажання запивати їжу.

Стан шкіри. При малому надходженні води в організм шкіра стає зморшкуватою і ніби обвітреною.

Низька опірність організму. Від нестачі рідини лейкоцити, які відповідають за захист організму від інфекцій, не можуть повноцінно виконувати свої функції.

Скільки ж необхідно споживати рідини? Усе залежить від погоди і виду діяльності. У середньому, людина втрачає 1,5 л рідини через нирки, близько 0,5 л – через шкіру і по 200-300 мл – через легені й випорожнення. Разом у день йде близько 2,5 л води, а це 10 скл. Разом з їжею ми споживаємо 4-5 скл., залишається – 5-6 скл.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *