Основні причини дитячої плоскостопості

Плоскостопість заважає нормальному руху, з часом формує неправильну поставу, деформує кістки стопи, нижніх кінцівок, є причиною важких захворювань хребта (артрит, артроз, сколіоз, остеопороз, варикозне розширення вен, хронічний головний біль).

Основні причини дитячої плоскостопості

Основними причинами розвитку цієї патології у дітей вважаються:

  • Спадковість. На жаль, якщо у мами чи тата плоска стопа, і проблема пов’язана зі слабкістю сполучної тканини стопи і гомілки, або анатомічними особливостями, малюк цілком може успадкувати схильність до плоскостопості. У будь-якому разі, ймовірність досить висока, але це лише означає, що потрібно особливу увагу приділити профілактиці.
  • Якщо ставити малюка на ніжки завчасно, можна не лише призвести до плоскостопості, а й порушити розвиток опорно-рухової системи.
  • Недостатнє навантаження на стопу. Сидячий спосіб життя, мало прогулянок на свіжому повітрі – ця проблема не рідко виникає, коли діти відправляються до школи. Прогулянки по лісу або пляжні забіги – один із методів профілактики плоскостопості.
  • Надмірна вага – занадто велике навантаження на стопу може її деформувати. Така плоскостопість може розвинутися з часом, правильне харчування і фізичні навантаження – профілактика не тільки плоскостопості, але інших проблем зі здоров’ям.
  • Неправильне взуття, як кажуть ортопеди, вкрай рідко стає причиною плоскостопості у дитячому віці, хоча все ж настійно радять вибирати взуття відповідно до їх рекомендацій.

«Уют» №23-03.06.2021

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *