Особливості догляду за розсадою баклажанів

Баклажани вважаються досить примхливою культурою. Дуже ретельний догляд потрібен і їхній розсаді.

Догляд за розсадою баклажанів
  • Відразу після посіву насіння баклажанів на розсаду потрібно зволожити ґрунт, найкраще – з пульверизатора. Далі укрийте ємності прозорою плівкою і поставте на підвіконня. Оптимальна температура для того, щоб зійшло насіння, +22…23 °C.
  • Поливайте ґрунт відстояною водою. До появи сходів раз на день піднімайте плівку, провітрюючи посадки. Злегка зволожуйте ґрунт із пульверизатора. Коли з’являться сходи, відразу приберіть плівку.
  • Коли з’являться сіянці, протягом 1-2 тижнів потрібно буде підтримувати температуру в приміщенні на рівні +16…18 °C. Це зміцнить кореневу систему і не дозволить рослинам занадто витягнутися. Потім температуру можна підняти до +25 °C. Але слід мати на увазі, що баклажани люблять нічну температуру не вище +18 °C.
  • Ґрунт потрібно зволожувати помірно, у міру його підсихання. Періодичність поливів буде залежати від вологості повітря. Добре, якщо зможете підтримувати її на рівні 50-60 %. Поливати розсаду баклажанів можна з пульверизатора. Маленькі паростки – з піпетки. Для поливу використовуйте воду, що нагрілася до кімнатної температури.
  • Перший раз розсаду баклажанів підгодовують приблизно через 2 тижні після появи сходів. Однак, якщо рослини розвиваються повільно, то можна підгодувати їх через тиждень після утворення паростків. Підійде звичайна калійна селітра (30 г на відро води). Для першої підгодівлі городники нерідко використовують суміш із 1 ч. л. аміачної селітри, 3 ст. л. суперфосфату і 3 ст. л. сірчанокислого калію (на відро води). Норма – по 50 мл під кожну рослину.
    Ще через 2 тижні проводять другу підгодівлю. Для неї можна взяти 60 г суперфосфату і 25 г калійної солі (розвести у відрі води). Норма – по 100 мл під кожну рослину.
  • Для профілактики хвороб і шкідників баклажани можна раз на тиждень обприскувати біологічним препаратом.

Після пікіровки поставте рослини в тінь на пару днів і не поливайте їх. Так ви простимулюєте розвиток кореневої системи. Потім поверніть розсаду на місце і проведіть другу підгодівлю. А приблизно за 2 тижні до переміщення розсади баклажанів на постійне місце її можна починати загартовувати.

При виборі ґрунту й ємності для посіву насіння дотримуйтеся основних правил.

«Уют» №12-23.03.2023

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *