Особливості посадки хрону восени

Хрін по праву вважається однією з найбільш традиційних приправ нашої кухні. Гострий, пекучий і неймовірно корисний він пробуджує апетит і робить навіть відносно прісні страви смачними. Хороший хрін, це коли намазав на хліб протерту кашку, відкусив і розплакався.

Виростити хрін на ділянці нескладно, ця культурна рослина дасть фору багатьом бур’янам за ступенем живучості.

Незважаючи на зазначену вище легкість агротехніки хрону, щоб він виріс міцним і по-справжньому терпким, садити його краще на родючому ґрунті. Добре підійдуть чорноземи або сухі торфовища. Гірше росте хрін на кам’янистих і надмірно глинистих ґрунтах – коріння у такої рослини буде слабким, грубим і мати поганий смак. В основному ж дачники вирощують хрін на суглинних і супіщаних ґрунтах.

Посадка хрону восени

Хрін розмножується вегетативно, дорослу рослину підкопують за допомогою вил і відбирають кілька тонких кореневих живців для посадки довжиною 15-30 см кожен. Якщо ви відкладаєте посадку, підготовлений корінець необхідно підрізати в нижній частині під косим кутом. Це робиться для того, щоб під час посадки відрізнити нижню частину від верхньої. До моменту посадки корінці хрону можна зберігати в підвалі в ящиках, пересипаних сухим піском.

Безпосередньо перед посадкою відібрані здорові корінці хрону протирають грубою мішковиною, щоб видалити всі бічні бруньки, крім декількох – біля верхнього і нижнього зрізів. Це робиться для того, щоб у майбутньому кореневища були рівними, без безлічі бічних відгалужень.

Кореневі живці садять у попередньо добре розпушений ґрунт, у вузькі посадкові отвори, виконані за допомогою дерев’яних кілочків. Важливо, щоб глибина посадкової лунки на 5-7 см була більшою за довжину підготовленого для посадки корінця хрону. Корінець поміщають у лунку косим зрізом униз (головне, не переплутати верх і низ під час посадки!). Зверху ямки з посадженим хріном засипають невеликою кількістю землі і роблять помірний полив.

На кожен квадратний метр садять від 3 до 6 корінців хрону. Щоб із часом вони не стали захоплювати простір, у землю по периметру посадок вкопують шифер, який буде обмежувати розростання коренів під землею.

Оптимальні терміни посадки хрону – починаючи з другої половини вересня аж до середини жовтня. Ця рослина зимостійка і практично завжди добре приживається і без проблем переносить подальшу зиму.

 «Уют» №38-16.09.2021

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *