Остап Ступка:
“Моя знакова роль ще попереду”

Остап Ступка

Особова справа в цифрах:

  • Грає в понад 35 виставах на сцені театру.
  • Знявся в 35 фільмах і серіалах і в 5 документальних фільмах.
  • Озвучив понад 20 фільмів, серіалів і мультфільмів.
  • Був ведучим трьох телешоу.
  • У 2009 році отримав звання «Народний артист України».
  • У 2012 році балотувався до Верховної Ради за списками партії «Україна – Вперед!».
  • Одружений вчетверте.
  • Має трьох дітей від двох шлюбів.
  • У квітні 2017 року вперше став дідусем.

Остап народився у Львові в династичній сім’ї артистів. Тож свій вибір стати актором Ступка називає природним. Театром жила вся його сім’я. Дід Сильвестр Ступка був оперним співаком, а бабця Марія Григорівна була артисткою народного театру. Батько Богдан Ступка – знаменитий актор. Мати Лариса Корнієнко – балерина, танцювала у Львівському театрі опери та балету.

Дитинство хлопчика пройшло за лаштунками різних театрів. Із ранніх років Остап цікавився акторською професією, причому найбільше йому подобався грим. Потайки від батьків він розфарбовував себе в різних героїв.

Перший вихід на велику сцену також стався в ранньому віці. Коли львівський театр приїхав на гастролі до Одеси, Остап Ступка разом із дітьми інших артистів у балеті «Створення світу» зображував тварин.

Після школи Остап вступив до Київського державного театрального інституту ім. Карпенка-Карого. Зараз Ступка працює артистом Національного академічного драматичного театру ім. І. Франка.

Перший раз Остап Ступка одружився у 18 років, коли дізнався, що його подруга Тетяна, яка разом із ним училася в театральному вузі, вагітна. У молодого подружжя народився син Дмитро, який також став актором. Другою дружиною була модельєр-конструктор Ірина Батько, з якою Ступка познайомився на одній із акторських вечірок. Цей шлюб проіснував 15 років, у подружжя є донька Устина (їй зараз 17 років) і син Богдан (йому – 10 років).

Навесні 2015 року Остап Ступка одружився знову. Його обраниця – Дарина, студентка театрального інституту, молодша на 20 років. Багато хто говорив, що дівчина розбила сім’ю Ступки.

Ніхто нікого не кидав і нічию сім’ю не розбивав. Не вчора це все почалося: все накопичувалося та призвело до такого кінця. Якщо люди говорять, що я кинув дружину, то відразу скажу: цього не було. З Іриною в мене залишилися нормальні, шанобливі стосунки, з дітьми бачуся. І це природно, це мої улюблені діти. Так, ми прожили 15 років. Але вже кілька останніх із них у кожного було своє життя та свої інтереси, своя компанія та друзі. Продовжувати це сенсу не було. Краще нормально, по-людськи розлучитися.
Життя змінюється. Я сам змінився. З роками розумієш, що досить розсіювати свою енергію на непотрібне. А Даша – людина серйозна, конкретна. Це знахідка для такої людини, як я. Вона намагається не допускати поганих думок у мою голову».

До речі, нинішній союз із Дариною – це вжє четвертий шлюб Остапа. Актор сам зізнався, що в його житті був ще якийсь таємний шлюб

Так, мало хто знає, що моєю другою дружиною була балерина оперного театру. Її звуть Тетяна, ми прожили разом два роки. Розлучилися ми за одностайною згодою: надлишок професії, часті розлучення, гастролі…”

У 2012 році Остап Ступка розробив програму розвитку культури у країні та у складі політичної партії «Україна – Вперед!» балотувався до Верховної Ради, але програв вибори. Тепер згадує про це неохоче.

Це вже стара історія. Скільки разів пояснював. Я був і залишаюся діячем культури. Просто побачив можливість прийти в велику політику, щоб лобіювати закон про меценатство для потреб української культури, розробкою якого займався ще мій батько. Пробувати себе в політиці знову не хочу. Та й не вірю, що культурна політика найближчим часом потрапить до пріоритетів держави».

Одна з останніх ролей Остапа в кіно – чоловік-підкаблучник у новому українському проекті «Казки старого мельника» (зйомки припинені через брак грошей). До речі, частина російських фільмів з участю Остапа Ступки сьогодні заборонені до показу в Україні.

Я до зйомок в російському кінематографі завжди ставився як до акторської роботи. І не соромлюся жодної своєї ролі. Зараз через безгрошів’я «стоять» багато українських проектів, де я граю або затверджений на роль. А від пропозицій російських режисерів я відмовляюся – культура стала жертвою ідеологічної війни. Моя знакова роль ще попереду».

 

 

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber