Освітлення вина

Після закінчення процесу бродіння вино повинно відстоятися кілька тижнів. Після цього його треба акуратно перелити в чистий посуд. Але навіть після декількох переливань і періодичного відстоювання вино найчастіше не стає досить прозорим. У ньому можуть залишатися часточки мезги, через що напій залишається каламутним. Як можна таке вино зробити прозорим?

Освітлення вина яєчним білком
О

Цього можна домогтися за допомогою освітлення. Для освітлення можуть бути використані різні речовини, що сприяють осіданню каламуті. Біле вино в домашніх умовах зазвичай обробляють желатином, а червоне – яєчним білком. Як освітлювачі також можна використовувати молоко, вугілля, бентоніт і вино з великим умістом дубильних речовин.

Основні прийоми освітлення
Біле вино обробляють желатином

На 10 л вина його потрібно приблизно 1-1,5 г. Желатин заливають 1 скл. холодної води і залишають на добу для набухання. Протягом цього часу воду 2-3 рази змінюють.

Коли желатин розбухне, його заливають 1 скл. теплої води чи вина, ретельно перемішують до повного розчинення і розбавляють 3-4 скл. вина. Усе ще раз добре перемішують і вводять у вино.

Приблизно через 10-15 днів часточки, що роблять вино каламутним, осядуть. Після цього напій зливають з осаду. Цю процедуру потрібно проводити дуже акуратно, щоб не збовтати його, інакше осад може розкластися, а вино знову помутніє.

Для червоних вин – яєчний білок

Щоб освітлити 50 л вина, потрібен 1 яєчний білок. Його збивають на піну, поступово додаючи до нього 0,5 скл. прохолодної кип’яченої води. Потім вводять трохи вина, ретельно перемішують і вливають цю масу тонкою цівкою у вино. Після введення білка вино добре перемішують і залишають на 10-14 днів. Коли воно стане прозорим, його зливають з осаду.

Робити це рекомендується відразу, інакше осад почне розкладатися і вино знову помутніє.

Нагрівання освітлить і поліпшить смак

Цей спосіб не тільки робить напій прозорим, а ще й сприяє швидкому розкриттю його букета, а також покращує смакові якості. Для цього вино розливають у пляшки, щільно закривають пробками, які прив’язують до горловини мотузкою чи прикручують дротом.

За допомогою такої герметизації можна уникнути випаровування спирту при нагріванні. Потім пляшки ставлять у широкий посуд на дерев’яний кружок, заливають водою і на повільному вогні нагрівають до +50 °С. Після закінчення цієї процедури посуд знімають із вогню і, не виймаючи пляшок, дають воді охолонути.

Мороз для прозорості

Освітлити вино можна і за допомогою протилежної процедури – охолодження до мінусових температур. Столові вина зазвичай охолоджують до -2 °С, усі неміцні – до -5. При зниженні температури колоїдні речовини, що містяться у вині, вбирають завислу муть і опускаються на дно у вигляді осаду. Після цього вино фільтрують.

Слід мати на увазі, що охолодження повинно бути досить швидким. Так само швидко треба проводити і фільтрацію, інакше осад почне розкладатися і вино знову стане каламутним.

Важливо

Застосування будь-якого способу освітлення вина не гарантує, що у ньому зникнуть усі дрібні часточки і воно стане абсолютно прозорим. Тому після того, як освітлене вино відстоїться протягом 25-30 днів, його потрібно ще раз відфільтрувати і вже потім розлити у пляшки.

«Погляд часу» №51-17.12.2020

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *