Овочі поблизу дерев

Овочі поблизу дерев
Овочі поблизу дерев

«Погляд часу» №19-2019

Чи можна садити овочі біля плодових дерев? У мене дача всього шість соток, а хочеться виростити і фрукти, й овочі, і квіти.

Я. Нагірняк, м. Тернопіль

Розміщувати овочі поблизу плодових дерев небажано. Головна причина така. У разі потреби хімічної обробки (при хворобі дерева чи появи шкідників) аерозолі від обприскувача (навіть при максимальній обережності) потраплятимуть на овочеві культури під ними. Тому розміщуйте зони саду, городу і ягідник (зі смородиною, малиною, суницею, аґрусом тощо) окремо у трьох різних місцях. Інша річ, що на шести сотках просто неможливо розмістити все, чого прагнеш, адже 2-3 дерева на середньорослій підщепі займають майже половину ділянки. А ще ж потрібно знайти місце для будинку (він затінюватиме більшу частину ділянки), стежок і поблизу воріт для заїзду машини, якщо будете копати свердловину чи колодязь.

Як бачите, на крихітній ділянці, що залишилася, навіть неможливо дотримуватися сівозміни. От і прагнуть дачники використати кожний клаптик.

Через це на шести сотках потрібно обирати, що стане вашою спеціалізацією – сад, город чи ягідник.

Компроміс із розміщення овочевих серед окремих плодових дерев цілком можливий, але тоді слід вжити низку заходів. Дерева на карликовій або хоча б середньорослій підщепі – від них затінення менше, а коріння не так забирає поживні речовини і воду. Обробки хімічними препаратами – тільки після збирання овочів, а в період вегетації – лише біологічними. Не висаджуйте розсаду чи картоплю поблизу самого стовбура дерева, так можна пошкодити його коріння. Доцільно обрати і колоноподібні яблуні.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *