Ох ці олігархи…
Або сміттєва проблема України

сміттєва проблема
Ох ці олігархи…
Або сміттєва проблема України

Чи знаєте ви, що великі українські підприємства закуповують у Європі? Якщо гадаєте, що устаткування для підвищення ефективності праці, то глибоко помиляєтеся. Вони купують у Європі… сміття. Зокрема, до 400 тис. тонн макулатури і стільки ж пластику та склобою. Торік вони витратили на це 90 млн доларів! Такою є вартість заводу із сучасним технологічним обладнанням на 2-3 тис. працівників!

На те, що українським сміттям уже засипано 5 % української території, олігархам начхати. І річ не лише в їхньому непатріотизмі. Просто в Європі макулатуру, склобій і пластик уже давно сортують самі громадяни, тому європейці мають змогу постачати вторинну сировину величезними оптовими партіями. А у нас державна система заготівлі вторинної сировини давно зруйнована, а створювати нову, перспективну, вигідну, із десятками тисяч робочих місць олігархи не хочуть, бо це тривала та марудна робота. Тим паче, що у державній владі, яка могла б змусити олігархів переробити власні смітники, сидять пахолки (слуги) не народу, а олігархів (тут уже кого народ обрав). От і везуть до України не верстати з програмно-цифровим управлінням, а сміття.

Але й нам, простим людям, уже час дорослішати й навчитися сортувати відходи. В Європі це вміють робити навіть 5-річні діти. Чи ми дурніші від простих європейців і їхніх дітей?

Запитань багато. Та поки що Україна продовжує тонути у смітті, а без української макулатури зупиняються українські целюлозно-паперові комбінати. Коло замкнулося. Схоже, сміттєва проблема байдужа не лише владі, а й більшості нації.

Т. Савенко

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *