Ознака підвищеного рівня холестерину

Холестерин – це воскоподібна речовина, що міститься у вашій крові. Вона необхідна нам для нормального протікання багатьох процесів в організмі, таких як побудова клітин.

З іншого боку, високий рівень холестерину означає, що у вас занадто багато холестерину ЛПНЩ у крові. Холестерин ЛПНЩ – шкідлива форма холестерину, яка може закупорити ваші артерії, тим самим підвищуючи ризик серцевих захворювань.

Частий головний біль у потилиці

Частий головний біль у потилиці є попереджувальним знаком високого рівня холестерину. Біль у потилиці може бути пов’язаний із закупоренням судин у районі голови, коли кровоносні судини забиваються холестериновим нальотом. Якщо його не контролювати, кровоносні судини можуть розірватися і спричинити інсульт.

Найпростішим способом дізнатись, який у вас рівень холестерину, є аналіз крові. Факторами ризику високого рівня холестерину є вік, надмірна вага та певні медичні стани, як діабет та гіпертонія.

Медики рекомендують перевірити рівень холестерину, якщо ви раніше цього не робили, вам більше 40 років, у вашій родині були проблеми з високим рівнем холестерину та хворобами серця.

Для зниження рівня холестерину вам потрібно включити до раціону більше жирної риби, бобових, фруктів, овочів, круп та горіхів.

До продуктів, яких слід уникати, належать вершкове масло, білий хліб, макарони, рис, солодощі, чипси, ковбаси, гамбургери, жирне м’ясо, сир із великою часткою жиру, вершки, молоко. Усі ці продукти мають високий уміст насичених жирів, які підвищують рівень холестерину ЛПНЩ.

 «Уют» №7- 11.02.2021

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *