Ознаки отруєння нітратами у дітей

отруєння нітратами

Найнебезпечніші продукти навесні – салат, зелень, огірки. Цими та іншими ранніми весняними плодами не варто надмірно захоплюватися ні дорослим, ні дітям.

Лікарі впевнені, що подібна вечеря може закінчитися на лікарняному ліжку. Особливу небезпеку нітрати, які містяться в перших овочах і фруктах, представляють для малюків. Ситуацію ускладнює той факт, що багато молодих батьків занадто пізно звертаються за медичною допомогою, плутаючи перші ознаки отруєння з симптомами інших захворювань. Вони дійсно відрізняються від стандартного отруєння. При отруєнні нітратами блювота, нудота й пронос можуть бути виражені не сильно. Саме це наштовхує молодих мам і тат на помилкові припущення, що малюк хворий чимось іншим.

Тому важливо пам’ятати тривожні ознаки, які говорять про необхідність консультації лікаря: зниження активності, апатичність і занепад сил; задишка навіть у період спокою; синьоватість губ і нігтів; болі в животі; судоми; порушення координації; у важких випадках сплутаність свідомості; головні болі й запаморочення.

У дорослих на отруєння першими відреагують серце й печінка. Тому неприємні відчуття вони можуть відчувати у верхній частині живота і в грудях. Дітям дуже складно визначити характер і локалізацію болю. Це треба брати до уваги.

 

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber