Ознаки плоскостопості в дітей

Ознаки плоскостопості в дітей

Є ряд ознак, на які повинні звернути увагу батьки. Якщо помітите щось подібне у своєї дитини, краще не відкладати візит до лікаря.

Незграбна, або “качина” хода. Придивіться, як дитина ходить, особливо це буде помітно зі спини. Чи не вивернуті стопи всередину або назовні?

Стан взуття. Подивіться на підошву. Якщо вона стоптана більше з одного боку – це тривожна ознака.

Малюк скаржиться на біль у ногах, причому як у ступнях, так і в колінах, стегнах. Швидко втомлюється. Каже, що болить спина. Не забувайте, плоскостопість може стати причиною проблем із хребтом!

Якщо ви ніяк не можете підібрати дитині взуття, її тиснуть буквально всі моделі її розміру – це також ознака, що стопа розвивається неправильно.

Допоможе виявити плоскостопість тест із мокрою ніжкою. Нехай дитина поставить мокру стопу на аркуш паперу або тканину так, щоб залишився слід. Із внутрішньої сторони стопи повинна бути виїмка.

Якщо ортопед підтвердить діагноз, готуйтеся до тривалого процесу корекції. Дитині можуть порекомендувати індивідуальні ортопедичні устілки, які слід носити постійно.

А щоб запобігти виникненню плоскостопості або не посилювати наявну, важливо вибирати взуття для дитини з твердим задником, супінатором і невеликим каблучком і для дівчаток, і для хлопчиків.

 

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber