Ознаки того, що дитина вживає наркотики

«УЮТ» № 13-2019
Вживання наркотиків у будь-якому випадку позначається на фізичному стані людини, тому в першу чергу слід звернути увагу саме на фізіологічні ознаки.
Хворобливі очі. Почервоніння білків, нездоровий блиск, відсутність світлочутливості зіниць (вони постійно розширені або звужені, незалежно від світла) – все це є явними ознаками того, що людина вживає наркотики.
Порушення режиму сну. Підліток може не спати цілодобово, а потім різко заснути. Іноді спостерігається надмірна сонливість і млявість.
Збої в роботі організму. Побічними ефектами можуть стати наступні зміни: різка втрата ваги, блідість і сухість шкіри, неприємний запах від шкірних виділень із рота.
Порушення апетиту. Різкі зміни гастрономічних уподобань, відмова від їжі або надмірне переїдання, високе споживання води – все це може служити тривожним дзвіночком для батьків, що сповіщає про те, що їх дитина почала вживати наркотики.
Підозрілими предметами можна вважати: різні пристосування для куріння; фольга; порожні упаковки від таблеток; запальнички; кришки або наперстки з отворами;
цигарки; пропалені пластикові пляшки; ложка.
Необхідно звертати увагу і на психологічний стан дитини.
Скритність. Часто підлітки, які вживають наркотики, у силу страху, майже не спілкуються з рідними. Вони не хочуть відповідати на, здавалося б, звичайні питання: «Як провів день?», «Чим сьогодні займався?», «З ким гуляв?» і так далі.
Перепади настрою. Різкі переходи від байдужості до активності, від веселощів до смутку і навпаки – це може свідчити про вживання наркотиків.
Підвищена агресія. Як правило, підлітки, які вживають наркотики, виявляють підвищену агресію не тільки до оточуючих їх людей, а й до предметів, а також подій! Наприклад, собака, що гавкає за вікном, або неправильно поставлена чашка може виводити їх із себе.
Втрата інтересу до життя. Відмова від колись улюблених захоплень, повна байдужість, втрата інтересу до навчання, нових знань, спілкування з однолітками.
До поведінкових ознак вживання наркотиків можна віднести:набута неохайність у зовнішньому вигляді;
– часте перебування на вулиці; різка зміна планів під приводом термінових справ, про які підліток не може розповісти; використання в розмові специфічних сленгових слів; спроби приховати зміст своїх телефонних дзвінків і розмов; зміна оточення – нові невідомі друзі.