Ознаки булінгу

Проблема цькування (булінгу) у дитячому колективі зустрічається дуже часто. Не завжди відносини з однолітками базуються на взаєморозумінні, прихильності та міцній дружбі. Багато дітей не з чуток знають, що таке знущання, але не всі можуть відкрито зізнатися батькам у своїх проблемах. Психологи радять уважніше ставитися до розповідей дитини про шкільних товаришів і стежити, чи не змінилася її поведінка у зв’язку з вищевказаною проблемою.

Ознаки булінгу

Ознаками того, що чадо піддається цькуванню в школі є.

Відсутність друзів.Якщо дитина не розповідає вам про своїх друзів або часто змінює своє коло спілкування, це може бути сигналом того, що у неї існують проблеми у взаєминах з однолітками. Покажіть на своєму прикладі, як потрібно ставитися до людей або поговоріть із малюком на тему дружби.

Небажання йти до школи. Коли дитина має проблеми в колективі, вона хоче перебувати в ньому якомога рідше. У хід ідуть усілякі вмовляння залишитися вдома, вигадування неіснуючих хвороб і надто ранні повернення додому. У підлітковому віці можуть частішати прогули, тому батькам необхідно час від часу дізнаватися про справи своєї дитини.

Перепади настрою і часте погане самопочуття. Насамперед необхідно пройти медичне обстеження. Якщо аналізи показують, що дитина здорова, поговоріть із нею про її проблеми. Дуже часто погане самопочуття викликається стресом та негативними емоціями.

Проблеми зі сном. Організм перестає повноцінно відпочивати. Від цього дитина може виглядати млявою, сонливою і втомленою. Ця проблема вимагає негайного втручання батьків.

Замкнутість. Якщо ви помітили, що дитина не бажає з вами спілкуватися й увесь час проводить на самоті, це перша ознака того, що час вживати заходів.

Наявність постійних подряпин, садин і пошкоджень на особистих речах. У даному випадку є два варіанти: або дитина росте шкідником, або вона дійсно зазнає цькування з боку однолітків. У цьому випадку батьки повинні вміти визначати причини ушкоджень та вжити відповідних заходів.

Постійні скарги. Якщо дитина поводить себе як жертва, ви помічаєте за нею зміни в манерах поведінки і навіть ході: з’явилася сутулість, часті погляди в підлогу, надмірна мовчазність, це означає, що вона не може впоратися зі своїми проблемами і відчуває безпорадність. З’ясуйте, що турбує малюка, та підримайте його.

 «Уют» №45-04.11.2021

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *