Ознаки того, що ви п’єте мало води

Відсутність відчуття спраги – зовсім не доказ того, що ви п’єте достатньо води. Зрозуміти, що організм зневоднений, можна за цілою низкою інших ознак.

Ознаки того, що ви п’єте мало води

Сухість

Відчуття сухості в будь-якій частині тіла – у очах, в роті, на шкірі – вірна ознака нестачі рідини у вашому організмі. Переконайтеся, що ви випиваєте достатню кількість води щодня і не зловживаєте кавою, чаєм і алкоголем.

Головний біль

Частий головний біль може свідчити про брак води в організмі. Уся справа в тому, що зневоднення викликає зниження артеріального тиску і погіршує постачання мозку киснем. Ще один наслідок цього – знижена концентрація уваги. Не можете зосередитися – зробіть перерву і випийте склянку води.

Проблеми з травленням

Важке травлення, печія, проблеми з випорожненням – усі ці симптоми можуть свідчити про зневоднення. Вода посилює виділення слизу в шлунку і змащує кишківник, допомагаючи перетравлювання їжі. Візьміть за правило випивати склянку води натщесерце – рідина підготує травний тракт до прийому їжі.

Млявість і апатія

Немає сил і постійно хочеться спати? Можливо, вам просто не вистачає води. При зневодненні організм включає аварійний режим і починає економити енергію. Не намагайтеся «перебороти» лінь – просто почніть пити більше води.

Проблеми з суглобами

Вода служить «мастилом» для суглобів, перешкоджаючи тертю кісток, приносить їм поживні речовини й очищає від солей та токсинів. Якщо ви помітили, що рухливість суглобів знизилася, то, найімовірніше, їм банально не вистачає рідини.

Запах із рота

Стоматологи впевнені, що зневоднення може спровокувати неприємний запах із рота, тому що бактерії, що живуть у порожнині рота, починають активно розмножуватися в сухому середовищі. Пийте більше води між прийомами їжі: рідина очистить рот від залишків їжі та стимулює вироблення слини, яка має антибактеріальний ефект.

Постійне відчуття голоду

Зневоднений організм починає шукати джерела рідини навіть у їжі, тому при нестачі води в організмі ми можемо легко сплутати відчуття голоду зі спрагою. Якщо вам занадто часто хочеться зазирнути в холодильник, спробуйте замість їжі випити склянку води.

«Погляд часу» №19-05.05.2022

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *