Ознаки того, що ви п’єте мало води

Якщо організм не отримує достатньої кількості води, виникають проблеми зі здоров’ям, порушується нормальне функціонування різних систем організму і психіки. Очевидною ознакою дегідратації є спрага, але є й інші сигнали, що переконливо вказують на нестачу води в організмі.

Ознаки того, що ви п’єте мало води

Занадто рідкісне сечовипускання.
У здорової людини сечовипускання буває 6-7 разів на день. Але, звичайно, ця кількість може змінюватися залежно від того, скільки рідини випито. Якщо сечовипускання відбувається тільки 2-3 рази на день, потрібно пити більше води і бажано звернутися до лікаря. Недостатнє споживання води погіршує стан нирок і може призвести до серйозних проблем зі здоров’ям.

Постійні головні болі.
Вони можуть бути викликані нестачею рідини в організмі. Вода необхідна для нормального кровопостачання органів і частин тіла. Вона також забезпечує нормальну реакцію організму на запалення.

Головний біль, спричинений дегідратацією, зазвичай посилюється під час руху.

Такий біль часто відчувається при швидких рухах або під час підйому і спуску зі сходів.

При головному болю, викликаного зневодненням, рекомендується пити досить багато води, а їжа повинна містити мінеральні солі.

Відчуття сухості в роті.
Коли організму не вистачає води, слина не виробляється в достатній кількості, і в роті відчувається сухість. Це може призвести до порушення кислотно-лужної рівноваги в роті, що підвищує ризик інфекцій у ротовій порожнині.

Для запобігання пересихання в роті, потрібно постійно тримати під рукою пляшку з водою. При сухості губ допомагає зволожуюча помада чи бальзам.

Зміна кольору сечі. Зміна кольору сечі повинна сприйматися як сигнал тривоги, особливо, коли вона супроводжується сильним запахом.

Коли тіло не отримує достатньої кількості води, нирки не справляються з виведенням з організму токсинів, і колір сечі різко змінюється. Якщо сеча стала занадто темною або каламутною, потрібно звернутися до лікаря.

Він з’ясує, у чому тут справа – у хронічній дегідратації чи у хворобі нирок. Якщо проблема полягає в дегідратації, потрібно збільшувати кількість води, що випивається, але дотримуватися при цьому помірності. Випивши одразу кілька склянок води, ми можемо отримати серйозні проблеми зі здоров’ям.

Утома.
Нестача води в організмі сприяє окисленню клітин тканин тіла і призводить до хронічної втоми.

Багато хто намагається зняти втому за допомогою кави чи енергетичного напою, але це призводить до перевантаження печінки, і в кінцевому рахунку втома тільки наростає. Щоб не доводити себе до такого стану, пийте достатню кількість води. Уранці добре випивати склянку теплої води.

М’язові судоми.
При дегідратації зменшується рівень електролітів в організмі.

В організмі стає менше калію, кальцію і магнію. Через це у м’язах виникають судоми і болі.

Закрепи.
Нормальний уміст води в організмі необхідний для «мастила» кишківника і його перистальтики. Таким чином запобігають закрепам. Якщо рідини не вистачає, кишківник працює погано, і калові маси накопичуються в прямій кишці. Для уникнення цього рекомендується випивати від 6 до 8 скл. води на день. Крім цього, потрібно їсти багаті клітковиною фрукти й овочі.

Читайте також: Склянка води зранку творить дива

«Погляд часу» №23-04.06.2020

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber
Теми:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *