Озима цибуля: плюси та мінуси

Висаджування озимої цибулі-саджанки восени дозволяє отримати ранній урожай наступного року. Зазвичай така цибуля готова до збирання на початку липня, а вживати в їжу можна вже в травні. При цьому розміри цибулин на період збору урожаю неабиякі.

Висаджування озимої цибулі

Це зумовлено тим, що з моменту найпершого потепління цибулини прокидаються і відразу починають рости. У цю пору вологи в землі достатньо. Незначні весняні заморозки не страшні, оскільки цибуля є досить холодостійкою культурою. Навіть, якщо зелене перо трохи примерзне, то досить швидко відновиться, і на розмір самої цибулини це особливо не впливає.

Озима цибуля потребує рідшого прополювання порівняно з ярою, й у цьому немає ніякого секрету. Коли рано навесні цибулини починають рости, переважна більшість бур’янів ще й не думають прокльовуватись. А коли вони почнуть активно проростати, перо цибулі вже буде досить великим, і вони жодним чином не зашкодять.

Після збирання цибулі в липні звільняється ділянка землі, на якій можна до холодів ще встигнути виростити інші культури, як-от редис, зелень або огірки. Це дуже зручно й особливо актуально для власників невеликих земельних ділянок. Озима цибуля чудово зберігається. Головне – перед відправкою на зберігання як слід просушити.

Озима менш вразлива до нападу шкідників, оскільки до моменту їх активізації цибулини вже досить дорослі та зміцнілі. Отже, цибулева муха та інші шкідники не зможуть нанести вагомого збитку майбутньому врожаю. Щоб повністю відвадити муху, ділянку з цибулею можна по периметру обсадити морквою, яку також сіють на зиму. Озима цибуля рідко випускає стрілки. Якщо посадковий матеріал був дрібним, то їх не буде зовсім, а ось більша за розміром саджанка може стрілкуватися.

Недоліки осінньої посадки

При висаджуванні цибулі восени бажано збільшити норму посадкового матеріалу (на 12-16 %, не більше) із розрахунком на те, що незначна його кількість може навесні не піти в ріст.

Звичайно ж, від різних погодних сюрпризів захиститися неможливо. У безсніжну морозну зиму цибуля-саджанка вимерзне, а при надмірній вологості просто згниє. Але таке трапляється вкрай рідко. Можна накрити грядку нетканим матеріалом або в інший спосіб, але це не завжди виправдано.

Як і коли саджати

На ринку дуже багато сортів цибулі-саджанки, придатної для висаджування восени. Особливих вимог до вибору сорту немає, можна садити, який подобається. Головне, щоб був пристосований до клімату, в якому плануєте вирощувати, тобто районований.

Щодо термінів посадки, то все залежить від погодних умов. Оптимальним є приблизно за місяць до настання стійких холодів.

«Погляд часу» №44-28.10.2021

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *