П’ять полуничних секретів

Полуниця – перша ягода, найсмачніша й ароматна. Так сильно хочеться отримати такий урожай, щоб кущ не можна було руками обхопити, а ягода в рот не поміщалася. Думаєте, це жарт? Зовсім ні, головне – дотримуватися суничних секретів.

Посадка полуниці

Садіть якісний посадковий матеріал. Збирати розетки з плодоносних кущів – не найкращий варіант. Для себе треба тримати невеликий маточник кущів, із яких треба видаляти квітконоси, крім одного, щоб підтвердити сортність. Ідеально, якщо розетки вкорінювати одразу в стаканчики, але їх складніше поливати, і ґрунт у стаканчиках швидко пересихає. Тому найчастіше розетки вкорінюються самі, їх тільки поливають і підживлюють азотними добривами.

Слідкуйте за віком своєї полуничної грядки, регулярно її оновлюйте. Максимальний урожай збирають перші три роки, потім урожайність падає, а ягоди дрібнішають.

Хочете отримати великий урожай ягоди – прибирайте вуса. Кущ повинен працювати або на урожай, або на розетки. Тому, просапуючи полуницю, видаляйте і вуса. Це золоте правило.

Ґрунт у грядці повинен бути вологим завжди. Коріння у суниці слабке, розташоване у верхньому шарі землі, який швидко пересихає. Тому його треба поливати так, щоб не допустити пересихання ґрунту. Якщо ж організувати крапельне зрошення або укласти солом’яну мульчу, то проблема буде частково вирішена.

Особливо хороші результати отримують, встановивши і краплю, і мульчу разом. Не дарма французи називають полуницю солом’яною ягодою.

Досита годуйте полуницю органікою. Особливо чуйна суниця на мінеральні добрива. Але і про органіку забувати не можна. Як тільки сходить сніг, підгодуйте її коров’яком або пташиним послідом. Цим ми усунемо азотний голод. Потім протягом літа підгодовуйте грядки настоєм трави. Ремонтантну полуницю потрібно годувати кожні два тижні. І величезний урожай смачної, великої, ароматної ягоди вам забезпечений.

У серпні висівають сидерати у міжряддях. Вони допоможуть затримати сніг узимку і вкриють полуницю від морозів. Навесні їх перекопують, закладаючи у ґрунт.

«Погляд часу» №16-15.04.2021

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber
Теми:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *