П’ять питань про болгарку

Багато спірних питань про болгарку виникає щодо правил користання нею. Виявляється, відповіді на багато з них є самому керівництві з експлуатації.

П'ять питань про болгарку

Затягувати чи не затягувати?

Перше і найбільш спірне питання: чи потрібно затягувати диск за допомогою ключа до моменту початку роботи?

Насправді, затягувати диск ключем не потрібно. Гайка закручується руками. Цього цілком достатньо, щоб під час роботи з диском нічого не сталося. Закручувати гайку із зусиллям – категорично заборонено.

Іскри від себе чи на себе?

Будь-який матеріал, який дає іскру, повинен пилятися болгаркою таким чином, щоб усі іскри летіли від майстра, а не на нього. Це дуже важливо, тому що в іншому випадку іскри можуть перепалити дріт і завдати травми працівникові. Пилити «на себе» можна тільки в тому випадку, якщо матеріал не дає іскру, а дає сухе сміття: пил і тирсу.

Вузьким чи широким кінцем?

Ще один улюблений об’єкт для суперечки серед майстрів. У паспорті до більшості інструментів найчастіше щодо того, як саме потрібно кріпити затискну гайку нічого не сказано. А ось в іноземних посібниках для майстрів із техніки безпеки йдеться про те, що затискний диск УШМ завжди фіксується широким кінцем усередину інструмента.

До речі, на сучасних болгарках цю проблему вже вирішено. Крутити затискну гайку якось інакше, крім описаного вище способу, більше просто не можна, не дозволяє конструкція.

Лицем назовні чи всередину?

Ще один момент щодо експлуатації болгарки, що викликає безліч суперечок. Насправді правильніше кріпити диск лицьовою стороною (з малюнком) назовні. Така вимога виставляється з єдиною метою: у момент встановлення та перед початком роботи майстер повинен бачити маркування диска, щоб не помилитися.

Диск по дереву з напайками: так чи ні?

Використовувати диски з зубцями для пиляння можна в тому випадку, якщо даний вид диска передбачений виробником і якщо він правильно встановлюється на болгарку. Найпростіше відвідати магазин та поцікавитися асортиментом. Швидше за все, він буде дуже широкий.

«Погляд часу» №51-16.12.2021

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *