П’ять питань про терміни прийняття спадщини

Одне з питань, які часто задають наші читачі, – отримання спадщини. Адже спадкоємцям треба знати не лише про те, як отримати спадщину, а й про те, що зробити це треба вчасно. В іншому разі виникає чимало нюансів, вирішення яких потребуватиме і додаткового часу, і додаткових витрат.

Терміни прийняття спадщини

Який термін відведено для прийняття спадщини?

Загальний термін для прийняття спадщини дорівнює шести місяцям і починає обчислюватися з дня смерті спадкодавця або з дня, з якого він був оголошений померлим. Якщо спадкоємець протягом встановленого терміну не подав заяву про прийняття спадщини, він вважається таким, що не прийняв її.

Що робити, якщо цей термін пропущено?

Якщо шестимісячний термін для прийняття спадщини пропущено з поважних причин, може бути встановлений додатковий термін для її прийняття. Це може бути зроблено з письмової згоди інших спадкоємців, які прийняли спадщину (за їх наявності), або на підставі судового рішення. Позов про встановлення додаткового терміну для подання заяви про прийняття спадщини подається за місцем знаходження нерухомого майна або основної його частини.

Які причини пропуску терміну для прийняття спадщини визнаються поважними?

Як поважні причини у судових інстанціях визнаються причини, пов’язані з об’єктивними, непереборними, істотними труднощами для спадкоємця при прийнятті спадщини, зокрема: тривала хвороба, перебування тривалий час за кордоном, відбування покарання в місцях позбавлення волі, перебування на строковій військовій службі у Збройних силах України, необізнаність спадкоємця про наявність заповіту тощо.

Як довести наявність поважної причини?

Зазвичай судами приймаються до уваги переважно письмові докази – довідки медичних установ, довідки про перебування у відрядженні або за межами України. А також – інші довідки й документи, що підтверджують наявність обставин, які унеможливлювали звернення спадкоємця до нотаріальної контори у встановлені законом терміни.

Якщо спадкоємець пропустить і додатковий термін для прийняття спадщини?

Якщо суд своїм рішенням визначив спадкоємцю додатковий термін для прийняття спадщини, але він цим не скористався і не звернувся до нотаріуса з відповідною заявою, то надалі цей спадкоємець не може знову порушувати питання про визначення йому ще одного додаткового терміну для прийняття спадщини.

«Погляд часу» №12-18.03.2021

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber
Теми:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *