Пальчикова гімнастика

Пальчикова гімнастикатак називається злагоджена й уміла робота наших пальців. На кистях рук розташовано безліч рефлекторних точок, від яких ідуть імпульси в центральну нервову систему.

Пальчикова гімнастика

Так, масаж великого пальця підвищує активність головного мозку. Вказівний палець пов’язаний зі шлунком, середній – із кишківником. Масаж безіменного пальця позитивно позначається на роботі печінки та нирок, а мізинця – на роботі серця.

Чим краще розвинені дрібні рухи пальців, тим гармонійніше розвивається людина. А ще виявлений прямий зв’язок розвитку дрібних рухів руки з розвитком мовлення. Усе дуже просто: чим більше ви будете працювати із малям ручками, тим швидше і краще він почне говорити. Маля народжується, і його пальчики ще майже нічого не вміють. Вони не слухаються, роблять, що хочуть.

Мами розповідають дітям віршики про «Сороку-ворону» не тільки для загального розвитку, але й для того, щоб пальчики тренувати. Адже дуже непросто «варити кашку» або загинати неслухняні пальчики. До одного року малюк ще не в змозі виконати такі справи самостійно без допомоги дорослого.

Для більш дорослих малят гарним тренуванням пальчиків є простий пластилін або солоне тісто. Поки малюк ще не вміє ліпити ведмедиків і зайчиків, він може просто м’яти тісто в руках, відриваючи від нього невеликі шматочки. У цей час саме і відбуватиметься масаж точок на кінчиках пальців. Такі мінівправи можна робити вже в рік-півтора. Різноманітні мозаїки теж стимулюють розвиток моторики. Обираючи їх, обов’язково дотримуйтеся принципу: «Чим молодшою є дитина, тим крупнішими мають бути деталі».

Можна дати малюкові коробку із великими ґудзиками та попросити розкласти їх за кольорами. Будь-яке малювання і розфарбування теж сприяє розвитку дрібних м’язів руки. Якщо ви бачите, що дитині складно тримати в руках олівець, вона ніяково тримає ложку, ніяк не може навчитися шнурувати, це означає, що вам слід займатися з нею більше.

Займайтеся з малюком «пальчиковою гімнастикою» із найперших місяців його життя, коли всі вправи супроводжуються легкими, веселими віршами – перетворюються на цікаву гру з дитиною.

В іграшковому арсеналі дитини мають бути пазли, мозаїки, конструктори (до 3-х років звертайте увагу, щоб вони не містили дрібних деталей). Ліпіть із малям із пластиліну, солоного тіста.

 «Уют» №49-02.12.2021

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *